REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Disney+ w Polsce miał zadebiutować w 2021 roku, ale możliwe, że szybciej dostaną go Czesi

Polscy widzowie od dłuższego czasu czekają na możliwość oglądania produkcji serwisu Disney+ legalnie i bez konieczności używania szyfrowania VPN. Według informacji z wiosny na debiut platformy w naszym kraju mieliśmy poczekać do przyszłego roku. Nowe doniesienia rzucają jednak cień na pewność tej daty.

03.11.2020
13:35
disney plus w polsce
REKLAMA
REKLAMA

Zamieszanie związane z obecnością Disney+ w Polsce trwa już od grubo ponad roku. Wielu rodzimych odbiorców zdążyło się przyzwyczaić do faktu, że nowości największych serwisów VOD takich jak Netflix czy Amazon Prime Video debiutują równolegle na całym świecie, dlatego wejścia Disney+ na naszym rynku spodziewali się zaledwie kilka miesięcy po uruchomieniu usługi. Takie nadzieje okazały się niestety złudne.

Jeszcze w marcu wielu fanów produkcji Disneya przez chwilę liczyło na pozytywne zakończenie, bo Polska pojawiła się na liście krajów, gdzie serwis VOD miał zadebiutować w lecie 2020 roku. Była to jednak tylko pomyłka. Marta Szafrańska odpowiedzialna za komunikację z mediami z ramienia Disney Polska zaznaczyła niedługo później w oficjalnym komunikacie, kiedy faktycznie powinniśmy się spodziewać Disney+ w Polsce:

Nasze plany nie uległy zmianie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, start Disney+ w Polsce przewidywany jest na rok 2021.

Problem w tym, że teraz nawet ta data wydaje się niepewna. Na temat debiutu Disney+ w Polsce podobno „nie ma żadnych informacji”.

Polacy już raz musieli przełknąć gorzką pigułkę, gdy okazało się z pełną jasnością, że nasz kraj nie został uwzględniony przez Disneya w planach dotyczących Europy Zachodniej i Środkowej. Lubimy natomiast o sobie myśleć jako o liderze regionu, więc dla wielu widzów byłoby nie do pomyślenia, gdyby kolejni nasi sąsiedzi mieliby cieszyć się z „The Mandalorian” wcześniej niż my. A taki scenariusz wydaje się jak najbardziej realny. Słowacki portal Zive i inne media z tego kraju podają, że platforma ma zadebiutować tam w 2021 roku. Podobnie ma być również w Czechach.

REKLAMA

I nie byłoby w tych doniesieniach nic szokującego, gdyby nie wypowiedź Marty Szafrańskiej dla Wirutalnych Mediów. Przedstawicielka Disney Polska zaznaczyła, że nie mają informacji na temat startu Disney+ w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Czy to oznacza, że pierwotny plan dotyczący premiery serwisu w 2021 roku uległ zmianie? Wydaje się, że istnieje takie zagrożenie, choć interpretacja powyższych słów może też być bardziej prozaiczna. I po prostu Disney nie podjął na ten temat jeszcze ostatecznych decyzji. Redakcja Rozrywka.Blog zgłosiła się do Disney Polska z prośbą o komentarz, ale do momentu publikacji tekstu nie doczekaliśmy się jeszcze żadnej odpowiedzi.

Disney+ jest obecnie dostępny w 27 krajach. Na listopad zapowiedziano premiery w krajach Ameryki Łacińskiej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA