REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Diuna": piracka wersja filmu w sieci. Kopia wyciekła klika dni przed premierą

"Diuna" wyciekła do sieci. I to jeszcze przed swoją premierą w amerykańskich kinach czy w ofercie HBO Max.

18.10.2021
18:27
diuna online film 2021 torrent premiera
REKLAMA

Światowa premiera "Diuny" miała miejsce na 78. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji - czyli dokładnie 3 września 2021 roku. 15 września studio Warner Bros. wypuściło film na rynek międzynarodowy, przy czym debiut nie obejmował dość kluczowych dla box office krajów (USA i Wielka Brytania). Ostatecznie pierwsza z dwóch części adaptacji powieści Franka Herberta z 1965 roku wejdzie na ekrany kin w pozostałych państwach już 21 października. Będzie to dzień premiery hybrydowej, bowiem tego samego dnia film będzie dosępny również dla subskrybentów HBO Max.

Kontrowersyjna decyzja dotycząca formy premiery była swego czasu szeroko dyskutowana, jednak teraz - kilka dni przed debiutem - w sieci pojawił się... plik udostępniony przez grupę P2P EVO będący HDRipem produkcji.

REKLAMA

Diuna - piracka wersja filmu śmiga po sieci

Diuna - piracka wersja filmu wyciekła do sieci

Udostępniona na torrentach Diuna waży 10,6 GB; nikt nie wie, jakie jest pochodzenie źródła kopii.

REKLAMA

Dostępny w sieci plik nie jest materiałem nagranym przez widza kamerą w czasie seansu. Niektóre serwisy z torrentami oznaczają to wydanie jako WEBRip (kopia ze streamingu), ale wspomniana grupa nie udzieliła żadnych informacji dotyczących źródła, stąd wszystkie dotychczasowe wnioski opierają się co najwyżej na przypuszczeniach.

Serwis torrentfreak.com potwierdza, że rozdzielczość pliku to 1920x780, a czas trwania filmu wynosi 2 godziny i 30 minut (czyli pięć minut mniej, niż podano na IMDb). Rozbieżność ma być wynikiem różnic w liczbie klatek na sekundę.

Wspomniany serwis podkreśla również, że rosnąca popularność pliku i pojawiające się jego lżejsze warianty (4,4 GB czy 1,8 GB) sprawiają, że "Diuna" jest na dobrej drodze, by stać się jedym z najbardziej piraconych filmów roku. Wielu widzów nie dało się przekonać słowom Denisa Villeneuve'a, który przekonywał fanów, by nie oglądali filmu na małych ekranach (krytycznie odnosząc się do premiery w HBO GO), bo to "film, który powstał jako hołd dla doświadczeń wielkoekranowych".

Diuna: premiera filmu już 22 października 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA