REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Szykujcie się na więcej melanżu. Max udostępnił zwiastun serialowej "Diuny"

Denis Villeneuve już nam swój dyptyk "Diuny" zaprezentował. Teraz nadchodzi czas na "Diuna: Proroctwo". To zapowiadany już od dawna serial osadzony w uniwersum Franka Herberta, który jeszcze w tym roku pojawi się na HBO Max. Platforma właśnie udostępniła jego zwiastun.

15.05.2024
17:27
diuna proroctwo serial max premiera
REKLAMA

Serialową adaptację "Zgromadzenia żeńskiego z Diuny" zapowiadano jeszcze w 2019 r. jako spin-off planowanego dyptyku Denisa Villeneuve'a. Od tamtej pory zmieniały się powiązane z projektem nazwiska, a nawet tytuł. Początkowo produkcja miała się bowiem nazywać "Dune: The Sisterhood" ("Diuna: Siostrzeństwo"). Dużo się o nadchodzącej produkcji mówiło. Zdjęcia do niej ruszyły już dwa lata temu, ale zakończono je dopiero minionego grudnia. Teraz nadchodzi jako "Diuna: Proroctwo", które ma służyć za prequel filmów kinowych.

Akcja "Diuna: Proroctwo" rozgrywa się jakieś 10 tys. lat przed wydarzeniami przedstawionymi w "Diunie". Fabuła śledzi losy sióstr Valyi i Tuli Harkonnen, które postanawiają walczyć z siłami zagrażającymi przyszłości ludzkości. Ustanawiają w tym celu sektę znaną jako Benne Gesserit.

REKLAMA

Dune: Prophecy - zwiastun serialu platformy Max

Czy twórcom serialu uda się powtórzyć sukces komercyjny wychwalanego przez krytyków kinowego dyptyku Denisa Villeneuve'a? Na pewno będą próbować. Po udostępnionym właśnie przez platformę Max zwiastunie widać, że starają się naśladować monumentalizm filmowej "Diuny". Trailer prezentuje się więc całkiem interesująco.

Diuna: Proroctwo - serial - HBO Max

Za "Diunę: Proroctwo" odpowiada Diane Ademu-John. W głównych rolach zobaczymy Emily Watson ("Czarnobyl") i Olivię Williams ("The Crown"). Prócz nich na ekranie pojawiają się również Travis Fimmel, Johdi May, Mark Strong, Sarah-Sofie Boussnina, Josh Heuston, Chloe Lea, Jade Anouka, Faoileann Cunningham, Edward Davis, Aoife Hinds, Chris Mason i Shalom Brune-Franklin. Produkcja składa się z sześciu odcinków. Część z nich, łącznie z pilotem wyreżyserowała Anna Foerster.

REKLAMA

Na ten moment "Diuna: Proroctwo" nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Z udostępnionego zwiastuna dowiadujemy się jednak, że pojawi się na platformie Max tej jesieni.

Więcej o "Diunie" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA