REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

"Diuna 2": gdzie obejrzeć online? Kiedy premiera?

"Diuna 2" podbija na razie kina, dumnie zmierzając do streamingu. Druga część dyptyku Denisa Villeneuve'a już po weekendzie otwarcia okazała się hitem, a widzowie nie mogą się doczekać, żeby obejrzeć ją online. Kiedy film trafi do internetu?

16.04.2024
14:27
diuna 2 online gdzie obejrzeć
REKLAMA

Pierwsza część "Diuny" miała tego pecha, że wchodziła do kin w okresie pandemii. Doczekała się więc premiery hybrydowej - zadebiutowała jednocześnie na wielkich ekranach i HBO Max (nie u nas). Nie przeszkodziło jej to zebrać grubo ponad 433 mln dol. w światowym box offisie. Decydenci co prawda liczyli na więcej, ale i tak po jakimś czasie dali zielone światło kontynuacji filmu Denisa Villeneuve'a, która już ujrzała światło dzienne. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, dwójki szybko w VOD nie obejrzymy.

Oczywiście, wiemy dokąd "Diuna 2" docelowo zmierza. Jako film Warner Bros. Discovery trafi w końcu na HBO Max. Okienka dystrybucyjne wytwórni od dawna już nie są jednak przewidywalne. Kiedyś wynosiły 45 dni. Niezależnie od wszystkiego starczyło 1,5 miesiąca, abyśmy kinowe hity mogli obejrzeć na telewizorze. Teraz każdy tytuł rozpatrywany jest indywidualnie.

Więcej o "Diunie 2" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Diuna 2 - kiedy premiera online?

Najważniejszym czynnikiem w wyznaczaniu okienka dystrybucyjnego są wyniki w box offisie. A przecież "Diuna 2" w kinach radzi sobie znakomicie. Krytycy jeszcze przed premierą filmu zachęcali widzów, żeby się na niego wybrali, nazywając go arcydziełem i najlepszą adaptacją od czasów "Władcy Pierścieni". Publiczność ich posłuchała, przez co w weekend otwarcia zarobiła na całym świecie 178,5 mln dol. Dla porównania "Oppenheimer", trzeci największy hit zeszłego roku, w analogicznym okresie zebrał 180 mln.

Diuna 2 - online - HBO Max

Jak to zwykle w podobnych wypadkach bywa, sukces komercyjny "Diuny 2" wydłuży jej okienko dystrybucyjne. Kiedy już Legendary Pictures i Warner Bros. Discovery uznają, że film wystarczająco w kinach zarobił, wypuści go online. Najpierw jednak produkcja wpadła się na platformy VOD, gdzie będzie można ją obejrzeć za opłatą - od 16 kwietnia 2024 r.

Diuna 2: gdzie obejrzeć online?

Podpowiedzi, kiedy spodziewać się "Diuny 2" na HBO Max, należy doszukiwać się w historii "Barbie". Największy hit zeszłego roku (również zresztą od Warner Bros. Discovery) trafił na platformę po 147 dniach od swojej premiery kinowej. Przy podobnym okienku dystrybucyjnym druga część dyptyku Denisa Villeneuve'a pojawiłaby się w streamingu w okolicach lipca.

Więcej o okienkach dystrybucyjnych poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Podobnej długości okienko dystrybucyjne miała zresztą w naszym kraju pierwsza część "Diuny". W okresie jej debiutu kinowego HBO Max w Polsce jeszcze nie było (mieliśmy HBO GO). Film pojawił się w streamingu wraz ze startem nowej platformy - dokładnie 137 dni od czasu premiery na wielkim ekranie 22 października 2021 r.

Pierwszą część "Diuny" obejrzycie w HBO Max.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA