REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Diuna 3” potwierdzona! Wiemy już, co reżyser nakręci później: to odpowiedź na „Oppenheimera”

Ogłoszenie zielnego światła dla realizacji „Diuny 3” - czyli „Mesjasza Diuny” - było jedynie formalnością. Komercyjny i artystyczny sukces 2. odsłony nie pozostawiał wątpliwości co do tego, że studio będzie chciało kontynuacji. Wcześniej jednak reżyser Denis Villeneuve nakręci zupełnie inny film - a teraz dowiedzieliśmy się, czym zajmie się później. Przestrogi przed nuklearną zagładą ciąg dalszy!

05.04.2024
9:22
diuna 3 mesjasz denis villeneuve filmy nuclear war kleopatra sicario 3 spotkanie-z-rama
REKLAMA

To już pewne (to znaczy - wcześniej też było, ale zawsze warto poczekać na wiarygodne medialne doniesienia i oficjalne ogłoszenia): „Mesjasz Diuny” powstanie, a za kamerą stanie Denis Villeneuve, co potwierdził serwis „Deadline”. Niestety, troszkę sobie na ten hit poczekamy - reżyser w kolejnych wywiadach oznajmiał, że zanim skończy swą przygodę z Paulem Atrydą, nakręci inny film, którym nie będzie zapowiadana wcześniej „Kleopatra”. Przypuszcza się, że mowa o „Spotkaniu z Ramą”, czyli adaptacji prozy Arthura C. Clarke’a. Z kolei wspomniana „Kleopatra” powstanie jeszcze później - produkcja ma bazować na książce pod tym samym tytułem autorstwa Stacy Schiff. A to ciągle nie wszystko: teraz poznaliśmy czwarty z rzędu obraz, którym zajmie się Kanadyjczyk.

REKLAMA

Diuna 3 powstanie. Później Villeneuve opowie o wojnie nuklearnej

Wytwórnia Legendary uzyskała prawa do adaptacji książki, która niedawno zadebiutowała na półkach amerykańskich księgarń - mowa o „Nuclear War: A Scenario” autorstwa nominowanej do Nagrody Pulitzera Annie Jacobsen. Jej realizacją ma się zająć właśnie Villeneuve. W swojej najnowszej publikacji, będącej bestsellerem „New York Timesa”, pisarka przedstawia potencjalny scenariusz wybuchu i przebiegu wojny nuklearnej - jej zarys powstał na podstawie licznych rozmów z dowódcami wojskowymi i ekspertami. Szczegółowo opisany przebieg wydarzeń jest swoistą relacją z końca znanego nam świata. 

To już co najmniej piąty potencjalny nadchodzący projekt reżyserski Denisa Villeneuve'a. W sumie możemy wymienić następujące tytuły (ich kolejność wciąż nie jest stuprocentowo pewna):

  • Spotkanie z Ramą
  • Mesjasz Diuny
  • Nuclear war
  • Kleopatra
  • Sicario 3
REKLAMA

Tymczasem "Diuna: część druga" nadal podbija światowe kina - produkcja zarobiła już ponad 631 mln dol.

Mesjasz Diuny: premiera filmu odbędzie się najwcześniej w 2026/2027 r., jeśli uwzględnimy fakt, że Villeneuve nie wejdzie na plan zdjęciowy w najbliższym czasie.

Czytaj więcej o Diunie i jej rezyserze w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA