REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Na MTV EMA 2023 wyłoniono najlepszą polską artystkę. Kto zgarnął nagrody?

Znamy już laureatów MTV EMA 2023. Choć gala w Paryżu nie odbyła się, udało się wyłonić zwycięzców. Z polskich artystów zwyciężyła Dorota Rabczewska, czyli Doda. Kto jeszcze znalazł się w gronie laureatów?

06.11.2023
8:24
Doda MTV EMA 2023
REKLAMA

Znana szerszej publiczności impreza MTV EMA od lat przyciąga artystów i fanów mainstreamowej muzyki. W tym roku gala miała odbyć się 5 listopada w Paryżu, lecz ze względu na izraelsko-palestyński konflikt została odwołana. Mimo tego, że impreza fizycznie nie doszła do skutku, ogłoszono laureatów nagrody.

W Spider's Web piszemy o muzyce:

REKLAMA

MTV EMA 2023: Doda najlepszą polską artystką

Z polskich artystów nominacje zdobyli: Doda, Kasia Nosowska, Vito Bambino, Mrozu oraz Sanah. Udało się zwyciężyć Dodzie, o czym gwiazda poinformowała w swoich mediach społecznościowych.

Zrobiliście to! Najlepszy polski artysta MTV EMA 2023. Dziękuję! - napisała Dorota Rabczewska na Instagramie. Poza Dodą, najlepsi według głosów słuchaczy okazali się również: Taylor Swift, która otrzymała nagrodę za najlepszy występ na żywo; Karol G i Shakira wyróżnieni statuetką za najlepszą współpracę oraz Peso Pluma - najlepszy debiut.

Warto podkreślić, że jedyną nagrodą przyznawaną bezpośrednio przez organizatorów imprezy jest kategoria Najlepszy Teledysk. W tym roku za najlepszy klip nagrodzona została Taylor Swift, która konsekwentnie rozbija bank na muzycznych imprezach, w tym oczywiście MTV EMA.

REKLAMA

Doda zgarnia gratulacje od fanów na Instagramie

Choć o polskiej zwyciężczyni - Dodzie - można mówić dużo, a ona sama wzbudza skrajne emocje, na przestrzeni lat zebrała pokaźne grono swoich wielbicieli. 21 października 2022 roku piosenkarka wydała czwarty solowy album "Aquaria". 4 października 2023 ukazała się jego reedycja pod nazwą Aquaria Deluxe z pięcioma nowymi utworami. Pod postem Dody na Instagramie, gdzie ogłosiła wygraną, nie zabrakło licznych gratulacji oraz ciepłych słów fanów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA