REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Netflix zamawia koreańską wersję „Domu z papieru”. Co na to Alex Pina, twórca oryginału?

Netflix zapowiedział właśnie, że ma zamiar nakręcić koreańską wersję „Domu z papieru”. Hiszpański serial oryginalny serwisu pokochali widzowie na całym świecie. A Alex Pina, twórca oryginału twierdzi, że to świetny pomysł.

01.12.2020
11:18
dom z papieru korea netflix
REKLAMA
REKLAMA

„Dom z papieru” to najpopularniejsza hiszpańskojęzyczna produkcja Netfliksa. Nic dziwnego, że serwis ma w planach pociągnięcie tematu. Platforma właśnie zapowiedziała, że powstanie koreańska wersja hitu Alexa Piny. Za serial ma odpowiadać reżyser Kim Hong-sun, twórca takich telewizyjnych produkcji jak „The Guest”, „Voice” i „Black”, a zarazem uznany twórca kryminałów fantastycznych.

Alex Pina:„ jestem zachwycony tym pomysłem”

Doniesienia o planach Netfliksa skomentował twórca „Domu z papieru”, Alex Pina:

Koreańscy twórcy od lat rozwijają swoją kulturę audiowizualną. Podobnie jak naszemu serialowi, również im udało się przekroczyć kulturowe granice i przyciągnąć tysiące odbiorców na całym świecie, zwłaszcza wśród młodych ludzi

— przekonuje Pina.

Dlatego fascynuje mnie to, że świat „Domu z papieru” okazał się atrakcyjny dla filmowców z Korei na tyle, że powstanie jego adaptacja. A to, że akcja ma toczyć się na Półwyspie Koreańskim również odbieram jako kamień milowy i jestem tą wizją szczerze zachwycony

— dodaje twórca „Domu z papieru”.

„Dom z papieru” podbił serca widzów na całym świecie

Odkąd „Dom z papieru” zadebiutował w 2017 roku na Netfliksie, serial zyskał rzeszę fanów na całym globie, także w Polsce. Jak informuje Netflix, w kwietniu tego roku 4. sezon serialu zobaczono w ponad 65 milionach domów. Aktualnie w produkcji jest piąty i ostatni sezon serii.

Finałowy sezon będzie składał się z 10 epizodów, czyli o 2 więcej niż miały 2. poprzednie odsłony hiszpańskiego serialu. Zdjęcia rozpoczęły się w sierpniu tego roku.

Prawie cały rok myśleliśmy o tym, jak rozbić naszą szajkę. Jak przechytrzyć Profesora. Jak doprowadzić do sytuacji, które dla wielu bohaterów staną się bez wyjścia. W efekcie powstała piąta część serialu „Dom z papieru”. Zobaczymy jeszcze bardziej dzikie i ekstremalne oblicze toczącej się walki i będzie to z pewnością najbardziej niezwykły i wciągający sezon serialu.

— mówił Alex Pina tuż przed rozpoczęciem zdjęć do finałowej odsłony serialu.

Koreańska wersja „Domu z papieru” będzie liczyć 12 odcinków.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA