REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Dziarma wreszcie wydała album. Co jeszcze jest do posłuchania w tym tygodniu?

W tym tygodniu przygotowaliśmy dla was płyty z rapem, punk rockiem, country i ambientem. Wśród premier nie zabrakło debiutanckiego albumu Dziarmy, krążka live od Green Daya, a także nowych wydawnictw od Neila Younga i Coldcut. Tak więc dla każdego, coś miłego.

11.12.2021
10:02
dziarma green day nowe plyty premiery
REKLAMA

W zeszłym tygodniu mogliśmy posłuchać m.in.  "Męskiego Grania 2021" czy pierwszego koncertowego album Dawida Podsiadły. W ten weekend polecamy płytę Dziarmy, która dla wielu jest obecnie raperką numer jeden w Polsce: pod względem technicznym przewyższa Young Leosię, a pod względem nawijki o seksie ma więcej klasy niż Oliwka Brazil. Jeżeli nie trawicie hip-hopu, to na naszej liście znajdziecie też inne gatunki.

REKLAMA

Nowe płyty w tym tygodniu. Co warto posłuchać?

Dziarma - Dziarma

Jedna z najważniejszych przedstawicielek nowej fali polskiego kobiecego rapu w końcu wydała swój długogrający album. Dziarma zaczynała od udziałów w muzycznych talent show, potem nagrała popowe piosenki, ale jednak w stylistyce hip-hopowej odnajduje się najlepiej. Na płycie znajdziemy dwa oblicza artystki: są i sentymentalne ballady R&B, jak i ostrzejsze kawałki np. pikantny utwór Cake, który jest polskim odpowiednikiem Candy Shop 50 centa i Olivii. Wśród gości zaproszonych na nagranie płyty są m.in. Szpaku i Kizo.

Neil Young & Crazy Horse - Barn

14 wspólny album w dorobku Neila Younga i Crazy Horse to prostu kolejny wspólny album w dorobku Neila Younga i Crazy Horse, którzy grają razem od pół wieku (!). Jego tytuł nie jest przypadkowy - został nagrany w 2019 roku w stodole w Colorado i daje klasyczną mieszankę bluesa, country i folku. Fani takiej muzyki, pomimo zimy i śniegu, poczują się jak na słonecznym amerykańskim ranczu.

Green Day - The BBC Sessions

Tej punkowej grupy przedstawiać nikomu nie trzeba, ale warto pochylić się nad okolicznościami nagrania tego albumu. Można powiedzieć, że powstawał siedem lat na cztery sesjach. Składają się na niego piosenki zarejestrowane w 1994, 1996, 1998 i 2001 roku w legendarnych studiach Maida Vale w Londynie, które muzycy odwiedzali przy okazji promocji nowych płyt. Wydawnictwo uzupełnia komentarz gospodarza programu "Evening Show" w Radio 1 Steve'a Lamacqa,, który był obecny na wszystkich nagraniach.

Coldcut - @0

REKLAMA

Potężna kompilacja 30 utworów przygotowana przez sztandarową formację wytwórni Ninja Tune. Powstała głównie z myślą o wsparciu trzech fundacji zajmujących się zdrowiem psychicznym (CALM - Campaign Against Living Miserably, Mind i Black Minds Matter) - połowa dochodu ze sprzedaży płyt zasili ich konta. Album jest wypełniony onirycznym ambientem z domieszką muzyki poważnej, a wśród autorów kompozycji znaleźli się m.in. Helena Hauff, Sigur Ros, Imogen Heap, ANNA i oczywiście Coldcut.

* zdjęcie główne: screen z Dziarma / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA