REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Einar nie żyje. 19-letni raper został zastrzelony

Nie żyje młody szwedzki raper Einar; został zastrzelony w Sztokholmie, najprawdopodobniej w wyniku gangsterskich porachunków.

22.10.2021
16:01
einar nie żyje raper sweden yasin
REKLAMA

Einar (Nils Kurt Erik Einar Grönberg) to obiecujący szwedzki raper, którego popularność nabierała rozpędu. Krajowe media donoszą, że artysta został trafiony kilkoma pociskami i zginął na miejscu. O hukach wystrzałów nad jeziorem Hammarby w luksusowej dzielnicy Sztokholmu poinformowano policję w czwartek o 22:50. Gdy służby przybyły na miejsce, znaleźli tam ciężko rannego 19-latka z ranami postrzałowymi klatki piersiowej i głowy. Ratownikom nie udało się go uratować. Przed 1 w nocy policja potwierdziła śmierć w wyniku strzelaniny.

REKLAMA

Einar nie żyje. Kto może być winny morderstwa?

Od razu wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa, jednak dotychczas nikogo jeszcze nie aresztowano. Zdaniem jednego ze szwedzkich serwisów na miejscu zbrodni zauważono dwie uciekające osoby w ciemnych ubraniach. Sprawdzany jest monitoring, który mógł zarejestrować zdarzenie.

Według gazety "Expressen" motywem miały być porachunki gangów - podobno raper otrzymywał już groźby od członków grup przestępczych. Od pewnego czasu mówiono, że obraca się w środowisku gangsterskim i wpadł w złe towarzystwo. W zeszłym roku media obiegła informacja o tym, że porwano go, torturowano, pobito i zgwałcono. Po wszystkim wyznał, że nie zamierza się poddać, pisząc na Instagramie: "każdy może zostać porwany i pobity. Mam się dobrze, żyję. Nikt nie może mi zabronić tego, co robię, więc póki stoję, będę kontynuował". Do sieci trafiły zdjęcia Einara, który nie chciał zapłacić porywaczom.

REKLAMA
Einar nie żyje

W lipcu sąd w Sztokholmie skazał na 10 miesięcy więzienia rapera Yasina Mahamouda, uznanego za jednego z liderów gangu Shottaz i konkurenta denata na rynku hip-hopowym. To właśnie on miał nakłonić do uprowadzenia dla okupu i pozbawienia wolności Einara.

Einar to laureat nagrody Grammis (szwedzki odpowiednik Grammy), który zadebiutował w wieku 16 lat. Jego nawijka oscylowała wokół gangsterskiej tematyki, a numery cieszyły się ogromną popularnością na Spotify.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA