REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Dzieje się
 3. Dramy

Przepychanki młodych raperów przed Fame MMA. Smolasty zaatakował Tymka

Smolasty wkrótce zmierzy się discopolowcem MiłymPanem na Fame MMA 11. Wokalista nie jest jednak jedynym muzykiem, z którym młody raper chętnie stanąłby w szranki. W swojej ostatniej wypowiedzi rzucił rękawicę Tymkowi, a my zastanawiamy się: czy to jeszcze nasza, czy już alternatywna rzeczywistość?

03.09.2021
19:38
smolasty tymek fame mma miły pan
REKLAMA

Nastał dziwny, nieco abstrakcyjny czas, w którym znane osoby stają do walki na ringu; czasem po prostu przyjmują ofertę, a czasem próbują, o zgrozo, rozwiązać w ten sposób osobiste konflikty. Youtuberzy, influencerzy, muzycy i inni celebryci ścierają się w tak zwanym Fame MMA, za które zgarniają olbrzymie pieniądze. Ich walki oglądają rzesze widzów, chętnie płacących za streaming czy nawet za relatywnie drogie bilety. Jeśli mówi to nam cokolwiek o kondycji współczesnego społeczeństwa, to co najwyżej tyle, że jego oczekiwania („chleba i igrzysk!”) nie zmieniły się zanadto od kilku tysiącleci. Igrzyska w formie dyscyplin sportowych to jedno, ale gdy do walki ze sobą stają znane z telewizji, gazet czy – przede wszystkim – sieci osoby, zainteresowanie i ekscytacja pęcznieją jak opite krwią kleszcze.

Popularni ludzie obijają sobie twarze, a związane z walkami wypowiedzi ekscytują, frustrują i radują internautów. W ostatnim czasie w sieci zawrzało w związku z wypowiedzią Smolastego. Młody raper wkrótce wejdzie do klatki na gali Fame MMA z MiłymPanem, wokalistą disco polo. Na oficjalnym kanale gali pojawił się odcinek programu Face 2 Face, w którym obaj, wybaczcie, gladiatorzy wzięli udział. Smolasty został zapytany przez jednego telefonujących z widzów, czy zmierzyłby się z kimś z polskiej sceny rapowej – z kimś, kogo nie lubi tak bardzo, że z chęcią stanąłby naprzeciw niego w oktagonie. Raper początkowo chciał uniknąć rzucania ksywkami, ale nie wytrzymał zbyt długo: w kilku zdaniach obrzucił mięsem Tymka, z którym przed dwoma laty nagrał numer „Tusz”. Powiedział:

REKLAMA

Jest parę osób, z którymi mam niewyjaśnione sytuacje. Nie wiem, czy chcę wypowiadać ksywki, bo ta osoba robi teraz takie ambitne rzeczy i zaraz powie, że ona się nie tyka takich tematów. Mamy dużo wspólnych fanów. Przepraszam wszystkie nasze wspólne fanki, ale jest taka osoba i wiem, już słyszę to jego gadanie, że on się nie wczuwa w takie rzeczy, ale widziałem, że coś teraz ćwiczy na siłowni, więc może by spróbował...

Zachował się jak pet do mnie i do mojego kolegi. Mam z tym gościem numer i zachował się jak totalny leszcz. Jakiś czas temu zapi***lił kawałek mojemu koledze. To jest jedyna spina nie muzyczna tylko osobista. Gościu zaj**ał zwrotkę z kawałka mojemu koledze, ze mną też była sytuacja, że dograłem mu się na kawałek „Lekarstwo”. Wyje**ł tę zwrotkę, mimo iż mu się podobała, bo miał jakiś problem wewnętrzny, jakąś odklejkę totalną. Nie rozumiałem tego. Ten człowiek pisał do mnie niedawno, żeby się spotkać, ale mam wy***ane, bo myślę, że trzeba mu to powiedzieć w inny sposób. Gościu źle traktuje ludzi, źle potraktował moich poprzednich producentów, Trill Pem również mówił o nim złe rzeczy. Po prostu jest ch**owym człowiekiem. Pozdrawiam cię, Tymuś. Powinien dostać w pi*** po prostu, może niekoniecznie ode mnie, ale od losu.

Smolasty: kto to jest i skąd się wziął?

Skoro już przywołujemy te niezręczne publiczne wypowiedzi, które elektryzują znaczną część internautów, wypadałoby przybliżyć sylwetkę młodego rapera. Gościa, który lada moment stanie do walki z discopolowcem, atakuje Tymka (chłopak w ostatnim czasie nagrał z Brodką cover kawałka „Ostatni” do serialu „Rojst '97”) i w tej samej rozmowie wyznaje, że Sentino (legenda sceny, która w ostatnim czasie nieco podtapia swój wizerunek) jest dla niego muzycznym geniuszem.

Norbert Smoliński urodził się w 1995 roku w Warszawie. Już jako nastolatek interesował się rapem i funkiem, ba, założył funkowy zespół, w którym między innymi grał na gitarze. Działał jako producent (współtworzył i współprodukował muzykę na minialbum Kaza Bałagane z 2015 roku). Sam zadebiutował pod koniec 2014 w kawałku „21 Pesos” z płyty Pabla Novacciego; w 2016 gościnnie wystąpił na singlu „Znowu nie ma jej” producenckiego duetu MXF. W swojej karierze inspirował się muzyką lat 60. i 70., czerpał z Omariona czy Chrisa Browna. Jego debiutancki mixtape – „Mr Hennessy” – został wydany w 2016, a rok później Smolastego można było usłyszeć wśród członków producenckiego projektu „Młode Wilki Popkillera 5”. Już w 2018 r. otrzymał nominację do Fryderyka, a „Fake Love” trafiło na 7. miejsce na liście OLiS. W 2019 roku zgarnął złotą płytę. Status „złota” otrzymał też kolejny krążek, „Pełnia”.

Fame MMA 11: walki

REKLAMA

Walka Smolastego i MiłegoPana odbędzie się 2 października 2021 w Arenie Gliwice. W pozostałych pojedynkach udział wezmą:

 • Mikołaj „Mixer” Magdziarz vs Piotr „Popo” Węgrzyn
 • Wojciech „Ojwojtek” Przeździecki vs Sylwester Wardęga
 • Filip „Filipek” Marcinek vs Amadeusz „Ferrari” Roślik
 • Norbert „Smolasty” Smoliński vs Piotr „MiłyPan” Kołaczyński
 • Patrycja Wieja vs Karolina „Way of Blonde” Brzuszczyńska
 • Maksym „Maksymalnie” Ziółkowski vs Michał „Boxdel” Baron
 • Krzysztof „Fericze” Ferenc vs Piotr „Szeli” Szeliga
 • Aleksandr „Sasha” Muzheiko vs Krystian „Krycha” Wilczak
 • Marcin Malczyński vs Arkadiusz Tańcula
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA