REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Elliot Page: jestem osobą transpłciową. Polski pisarz: a ja kosmicznym chrząszczem i odmawiam płacenia podatków

Elliot Page, aktor znany do tej pory jako Ellen Page, ogłosił na Instagramie, że identyfikuje się jako osoba transpłciowa. Reakcje polskich internautów — w tym niektórych portali informacyjnych — pokazują, że w kwestii tolerancji mamy jeszcze sporo do nadrobienia.

02.12.2020
18:29
elliot page pudelek jacek piekara transplciowosc
REKLAMA
REKLAMA

Nie milkną echa coming outu dokonanego przez Elliota Page'a, gwiazdora filmu „Juno”, który ogłosił wczoraj światu, że jest osobą niebinarną identyfikującą się z męskimi zaimkami „he/they” (czyli „on/oni”). Oświadczenie aktor zamieścił na swoim Instagramie:

Pudelek podpadł internautom

Dziś jednym z najpopularniejszych haseł na Twitterze jest hasztag #pudelekisoverparty. Wszystko przez to, że mimo wyraźnej prośby Page'a, by stosować wobec niego męskie zaimki, plotkarski portal zatytułował swój artykuł, ignorując oświadczenie gwiazdora i stosując jego deadname: „Ellen Page poinformowała, że jest osobą transpłciową! „MAM NA IMIĘ ELLIOT” — brzmi kontrowersyjny nagłówek.

To wywołało falę krytyki wśród internautów:

Twitterowe „julki” kontra chrząszcz z kosmosu

Nie zabrakło też komentarzy broniących serwisu i przekonujących, że popularność hasztagu #pudelekisoverparty to zasługa twitterowych „julek”:

Julki robią #pudelekisoverparty bo napisali o niej w artykule w żeńskiej formie. Nie wiem gdzie ten świat zmierza, ale najpierw była lesbijką, teraz jest osobą transseksualną. Najlepsze jest w wikipedii: "Aktor wystąpił w rolach kobiecych". Nie nadążam za tym światem

– czytamy w jednym z wpisów.

To kobieta. Zakłamywanie obiektywnej rzeczywistości tylko dlatego, że ktoś sobie coś wymyślił jest śmieszne. Nic mnie kogoś urażone uczucia. Jeśli to transfobia, to ok, mi pasi.

— piszą internauci.

Jednak najbardziej „kreatywnie” do sprawy odniósł się chyba Jacek Piekara, polski pisarz fantasy, a ostatnio również aktywny na Twitterze publicysta (zapraszany m.in. do Mediów Narodowych):

Uważam się za chrząszczopodobnego ambasadora cywilizacji pochodzącej z układu Regulusa. Mówiąc o mnie należy używać jednocześnie wszystkich form osobowych. Jestem w tej samej chwili on, ona i ono oraz my... Poza tym jako chrząszcz i kosmita odmawiam(y) płacenia podatków.

— napisał Piekara na Twitterze.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA