REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Elliot Page: jestem osobą transpłciową. Polski pisarz: a ja kosmicznym chrząszczem i odmawiam płacenia podatków

Elliot Page, aktor znany do tej pory jako Ellen Page, ogłosił na Instagramie, że identyfikuje się jako osoba transpłciowa. Reakcje polskich internautów — w tym niektórych portali informacyjnych — pokazują, że w kwestii tolerancji mamy jeszcze sporo do nadrobienia.

02.12.2020
18:29
elliot page pudelek jacek piekara transplciowosc
REKLAMA
170 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nie milkną echa coming outu dokonanego przez Elliota Page'a, gwiazdora filmu „Juno”, który ogłosił wczoraj światu, że jest osobą niebinarną identyfikującą się z męskimi zaimkami „he/they” (czyli „on/oni”). Oświadczenie aktor zamieścił na swoim Instagramie:

Pudelek podpadł internautom

Dziś jednym z najpopularniejszych haseł na Twitterze jest hasztag #pudelekisoverparty. Wszystko przez to, że mimo wyraźnej prośby Page'a, by stosować wobec niego męskie zaimki, plotkarski portal zatytułował swój artykuł, ignorując oświadczenie gwiazdora i stosując jego deadname: „Ellen Page poinformowała, że jest osobą transpłciową! „MAM NA IMIĘ ELLIOT” — brzmi kontrowersyjny nagłówek.

To wywołało falę krytyki wśród internautów:

Twitterowe „julki” kontra chrząszcz z kosmosu

Nie zabrakło też komentarzy broniących serwisu i przekonujących, że popularność hasztagu #pudelekisoverparty to zasługa twitterowych „julek”:

Julki robią #pudelekisoverparty bo napisali o niej w artykule w żeńskiej formie. Nie wiem gdzie ten świat zmierza, ale najpierw była lesbijką, teraz jest osobą transseksualną. Najlepsze jest w wikipedii: "Aktor wystąpił w rolach kobiecych". Nie nadążam za tym światem

– czytamy w jednym z wpisów.

To kobieta. Zakłamywanie obiektywnej rzeczywistości tylko dlatego, że ktoś sobie coś wymyślił jest śmieszne. Nic mnie kogoś urażone uczucia. Jeśli to transfobia, to ok, mi pasi.

— piszą internauci.

Jednak najbardziej „kreatywnie” do sprawy odniósł się chyba Jacek Piekara, polski pisarz fantasy, a ostatnio również aktywny na Twitterze publicysta (zapraszany m.in. do Mediów Narodowych):

Uważam się za chrząszczopodobnego ambasadora cywilizacji pochodzącej z układu Regulusa. Mówiąc o mnie należy używać jednocześnie wszystkich form osobowych. Jestem w tej samej chwili on, ona i ono oraz my... Poza tym jako chrząszcz i kosmita odmawiam(y) płacenia podatków.

— napisał Piekara na Twitterze.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA