REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Henry Cavill jako Sherlock Holmes. Netflix pokazał pierwszą zajawkę filmu „Enola Holmes”

Niewiele filmów debiutujących w tym roku na Netfliksie wiąże się z tak wielkimi pozytywnymi oczekiwaniami co „Enola Holmes”. Adaptacja popularnej serii książek dla młodzieży poświęconych siostrze Sherlocka Holmesa już wkrótce zadebiutuje na platformie VOD. Firma postanowiła zaprezentować oficjalną datę premiery wraz z pierwszą zapowiedzią wideo.

17.08.2020
17:59
enola holmes netflix
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze informacje na temat ekranizacji serii Young Adult stworzonej przez Nancy Springer pojawiły się jeszcze w 2018 roku. Producenci filmu już na wstępie podkreślali, że główną rolę zagra Millie Bobby Brown znana z serialu „Stranger Things”, a niedługo później do obsady dołączyły kolejne gwiazdy współczesnego kina. Na początku „Enola Holmes” miała jednak dostać tradycyjną dystrybucję kinową. Dopiero pandemia koronawirusa sprawiła, że prawa do premierowego pokazywania tytułu przejął Netflix.

Fani Sherlocka Holmesa tak czy inaczej musieli jednak poczekać kilka ładnych miesięcy, zanim 14-letnia siostra Sherlocka Holmesa (z punktu widzenia oryginalnych powieści sir Arthura Conan Doyle'a oczywiście niekanoniczna) była choćby gotowa do ekranowego debiutu. Dopiero w ostatnich tygodniach Netflix zaczął wypuszczać pierwsze materiału z planu produkcji. Na pierwszy ogień poszły zdjęcia głównych bohaterów, a teraz dołączył do nich nowy klip wideo.

Netflix opublikował teaser filmu „Enola Holmes” w swoich mediach społecznościowych i przy okazji dał swoim użytkownikom małą zagadkę do rozwiązania.

Trwający nieco ponad 20 sekund materiał pokazuje różne postaci rozmawiające lub zwracające się do tytułowej bohaterki, która stanowi swego rodzaju enigmę nie tylko dla mieszkańców wiktoriańskiej Anglii, ale też większości widzów. W teaserze oprócz Millie Bobby Brown pojawiają się też Henry Cavill (wcieli się w słynnego detektywa z Baker Street), Sam Claflin (Mycroft Holmes) i Helena Bonham Carter (zagra matkę rodzeństwa, Eudorię Holmes).

Na ekranie zobaczymy również m.in. Fionę Shaw, Adeela Akhtara, Frances de la Tour, Susie Wokomę i Burna Gormana. Film wyreżyserował Harry Bradbeer, a scenariusz napisał Jack Thorne. Oprócz samego wideo na Facebooku pojawił się też krótki anagram, pod którym kryje się oficjalna data premiery.

Enola Holmes” trafi na platformę VOD za nieco ponad miesiąc, czyli 23 września.

REKLAMA

Autorem zdjęcia tytułowego jest Robert Viglasky/Netflix

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA