REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

Ernest Zozuń dyscyplinarnie zwolniony z Polskiego Radia po ponad 30 latach. Powód? Krytykował zarząd

Jak podaje „Press”, Ernest Zozuń został po ponad 30 latach pracy dla Polskiego Radia dyscyplinarnie z niego zwolniony. Wszystko przez to, że dziennikarz ośmielił się skrytykować działania zarządu, które m.in. doprowadziły do poważnego kryzysu w Trójce.

19.11.2020
10:08
ernest zozun polskie radio trojka
REKLAMA
REKLAMA

Jak ustalił magazyn „Press”, Polskie Radio dyscyplinarnie zwolniło wieloletniego dziennikarza Trójki Ernesta Zozunia. Nieoficjalnie mówi się, że powodem tej decyzji miało być majowe wystąpienie Zozunia przed senacką komisją kultury, podczas którego dziennikarz skrytykował działania zarządu. Choć żadna ze stron konfliktu nie chce komentować sprawy, redaktor zapowiedział wkroczenie na drogę sądową.

Dyscyplinarka po ponad 30 latach pracy

Ernest Zozuń pracował w Polskim Radiu 32 lata. Był m.in. korespondentem w Moskwie i Iraku, a w Trójce odpowiadał za audycję „Trzy strony świata". Kiedy po majowym kryzysie na Myśliwieckiej szefem rozgłośni został Kuba Strzyczkowski, kierował redakcją redakcją aktualności. Kiedy po zwolnieniu Strzyczkowskiego, nowym dyrektorem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko, Zozuń został na trzy miesiące oddelegowany do Informacyjnej Agencji Radiowej.

W Polskim Radiu mówi się, że powodem dyscyplinarnego zwolnienia Ernesta Zozunia miała być krytyka zarządu, zarówno przed senacką komisją kultury, jak i w mediach:

To, co jest na antenie, to nie jest Trójka

— przekonywał redaktor w rozmowie z Onetem.

Gdy Kuba Strzyczkowski objął stanowisko dyrektora mieliśmy nadzieję, że ktoś w politycznych kręgach — bo przecież nie pani prezes, która jest bezwolną funkcjonariuszką — doszedł do wniosku, że da Trójce święty spokój. Ktoś się zorientuje, że nasz słuchacz nie jest elektoratem ugrupowania rządzącego, a my będziemy robić radio, które nie będzie walczyło z władzą, ale będzie stacją rzetelną i zrównoważoną. Niestety, tak się nie stało

— mówił Zozuń.

Nie tylko Zozuń. Kolejne roszady w Polskim Radiu

Zgodnie z ustaleniami redakcji „Press”, to nie jedyna nowa roszada w Polskim Radiu. Zawieszona została również odpowiedzialna za publicystykę wydawczyni Sylwia Héjj (powodem jej odsunięcia miała być „utrata zaufania”  przez dyrekcję), a kierującego redakcją muzyczną Mariusza Owczarka, podobnie jak wcześniej Ernesta Zozunia, oddelegowano do IAR. Héjj i Owczarek kierowali redakcjami Trójki za kadencji Kuby Strzyczkowskiego.

REKLAMA

* Zdjęcie główne: Krzysztof Plona/Polskie Radio

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA