REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Media

Nowa „Trójka” idzie na rekord. Radio Strzyczkowskiego i Niedźwieckiego w jeden dzień zebrało ponad 100 tys. zł

Po odejściu z radiowej Trójki, Kuba Strzyczkowski poinformował o starcie nowego projektu pod nazwą Radio 357, który dziennikarz współtworzy m.in. z Markiem Niedźwieckim. W zaledwie jeden dzień inicjatywa podbiła serwis Patronite, gromadząc sumę przekraczającą 100 tys. zł.

06.10.2020
12:06
radio 357 rns patronite zbiorka trojka strzyczkowski niedzwiecki
REKLAMA
REKLAMA

Zaledwie dobę po ogłoszeniu odejścia z Polskiego Radia Kuby Strzyczkowskiego i informacji o starcie Radia 357 (czyli nowej „Trójki”), nowy projekt zyskał ogromną popularność: jego facebookowy fanpage ma już ponad 20 tys. obserwujących, a zbiórka w crowdfundingowym serwisie Patronite w niecałe 24 godziny przekroczyła kwotę 100 tys. zł. Czy Radiu Nowy Świat właśnie wyrosła poważna konkurencja?

Kto stoi za Radiem 357?

Nazwa stacji wprost nawiązuje do Programu Trzeciego PR (siedziba Trójki mieści się przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7), a Radio 357 firmują „trójkowe” nazwiska — oprócz Kuby Strzyczkowskiego i Marka Niedźwieckiego w ekipie nowego projektu znaleźli się m.in. Piotr Stelmach, Ola Budka, Michał Olszański, Marcin Cichoński, Agnieszka Obszańska i Tomasz Michniewicz.

Jesteśmy zespołem radiowców, których Państwo doskonale znają. Od teraz mieszkamy pod (nowym) najlepszym radiowym adresem na świecie – w Radiu 357.

— piszą twórcy nowej stacji internetowej.

Nie wszyscy jeszcze możemy się ujawnić. Biegną okresy wypowiedzenia, zakazy konkurencji – sami Państwo rozumieją… Ale przecież znają nas Państwo dobrze, doskonale też wiedzą, kto czeka pod kolejnymi kartami. Wystarczy przecież sprawdzić, kogo nie słychać.

— czytamy na Patronite.pl.

Ekipa Radia 357
Fot. patronite.pl/radio357

Ponad 100 tys. zł w niecałą dobę. Co na to RNŚ?

Internetowa zbiórka pieniędzy na nowe radio wystartowała w poniedziałek o godz. 14:00. Obecnie, zgromadzona na Patronite.pl suma opiewa na ok. 125 tys. zł i z każdą minutą rośnie.

Dodatkowo, oprócz wpłat na działalność Radia 357, ruszyła także zbiórka na „koncert dla ekipy Listy Przebojów”  (która osiągnęła już 100 proc. potrzebnej kwoty w wysokości 50 tys. zł).

Podobny sukces kilka miesięcy temu osiągnęło Radio Nowy Świat, które również powstało na „zgliszczach” Trójki.

Na antenie uruchomionej w lipcu tego roku internetowej stacji występują m.in. Wojciech Mann, Marcin Kydryński i Jerzy Sosnowski. Obecnie RNŚ ma ponad 30 tys. patronów. Czy Radio 357 powtórzy sukces stacji z Wilanowa? O tym przekonamy się w nadchodzących miesiącach — nowa stacja ma wystartować jeszcze w grudniu tego roku.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA