REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Gwiazda MCU: nie chce obowiązkowych szczepień. Fani: wyrzucić ją

Gwiazda MCU chciałaby, aby premier Kanady porozmawiał z osobami protestującymi przeciw obowiązkowym szczepieniom na COVID-19. Jej niedawna wypowiedź odbiła się szerokim echem. Postawa Evangeline Lilly nie podoba się bowiem fanom MCU, którzy żądają teraz, żeby w roli Osy zastąpiła ją teraz inna aktorka.

22.02.2022
15:49
ant-man osa aktorka kontrowersje mcu
REKLAMA

Evangeline Lilly, która zawitała do MCU, kreując Hope Van Dyne (lepiej znaną jako Osę) w "Ant-Manie", po raz kolejny nieźle naraziła się fanom. Powodem są jej poglądy na obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 w Kanadzie. Tym razem poszło o wideo z aktorką próbującą namówić premiera Justina Trudeau, aby usiadł i porozmawiał z przedstawicielami Konwoju Wolności (Freedom Convoy).

Wszystkiemu winne jest nowe prawo, wedle którego funkcjonariusze publiczni muszą być w pełni zaszczepieni. Każdy, kto do 29 października 2021 roku nie wywiązał się z tego obowiązku, zostanie wysłany na bezpłatny urlop. Decyzja kanadyjskiego rządu nie spotkała się z ciepłym przyjęciem społeczeństwa. Jeszcze w styczniu odbyła się seria protestów i blokad zwanych Konwojem Wolności. Lilly publicznie wsparła je w mediach społecznościowych, przez co już wtedy naraziła się fanom MCU.

REKLAMA

Ant-Man i Osa - przyszłość Evangeline Lilly w MCU zagrożona?

Pomimo kontrowersji ekranowa Osa nie zmieniła swojego zdania na temat obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19. W wideo opublikowanym przez Bridge City News aktorka namawia premiera Kanady, aby porozmawiał z przedstawicielami Konwoju Wolności:

Evangeline Lilly - MCU - szczepienia

Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów MCU. Po opublikowanym na Instagramie poście, w mediach społecznościowych pojawiła się seria komentarzy krytykujących postawę Lilly. Wśród nich nie brakuje głosów, aby wyrzucić ją z Kinowego Uniwersum Marvela:

REKLAMA

Wielu fanów nie przejmie się zbytnio, jeśli w pierwszych minutach "Quantumanii" pozbędziecie się tego wariantu Osy.

Namawiam Kevina Feige'a, aby porozmawiał z Jennifer Garner i zaproponował jej rolę Osy.

Powinni zastąpić Evangeline Lilly i nic nie mówić, albo rozbuchać newsa jak tylko się da. Możliwe, że 90 proc. normików nawet by nie zwróciło na to uwagi.

W tym momencie zmiana aktorki grającej Osę byłaby trudna i kosztowna. W końcu zdjęcia do nadchodzącej odsłony serii "Ant-Man", czyli "Quantumanii" zostały już zakończone. Film jest już w fazie postprodukcji. Warto zauważyć, że już podczas zdjęć Lilly narzekała na obowiązek zachowywania dystansu społecznego na planie. Gwiazda MCU od początku pandemii słynie bowiem z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat praktyk mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA