REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD
  4. Netflix

Film „Fanatyk” trafił właśnie do biblioteki serwisu Netflix. To ciąg dalszy przejmowania Showmaksa

Od jakiegoś czasu platforma Netflix zapewnia drugie życie produkcjom oryginalnym nieistniejącego już serwisu streamingowego Showmax. W ostatnim czasie w katalogu największego serwisu VOD pojawiły się seriale „Rojst”, „Egzorcysta” czy film „Plagi Breslau”.  Dziś trafił tam także „Fanatyk”.

12.02.2020
9:30
Fanatyk – kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Showmax działała w Polsce od lutego 2017 do stycznia 2019 roku, gdy z końcem miesiąca zniknęła z Internetu. W okresie swojego największego rozwoju serwis postawił na polskie produkcje oryginalne. Jedną z nich był krótki metraż – „Fanatyk”. 

Fanatyk dostępny na Netflix

„Fanatyk” to film krótkometrażowy, będący adaptacją jednej z najsłynniejszych internetowych past, jakie powstały w ostatnich latach. Mowa o utworze zatytułowanym „Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa…” autorstwa Malcolma XD. 

Warto zwrócić uwagę, że to właśnie ta copypasta była jednym z głównych powodów wzrostu popularności autora i umożliwiła mu dalszy rozwój kariery. W tym publikację dwóch książek – powieści „Emigracja” oraz „Pastrami”, będącej przeglądem najlepszych past jego autorstwa z ostatnich kilku lat. 

„Fanatyk” w wersji filmowej to natomiast niezwykle ciekawy projekt, który szybko spotkał się z przychylnością odbiorców. 

Produkcja w reżyserii Michała Tylki nie tylko wiernie oddaje internetowe opowiadanie, ale także w ciekawy sposób oddaje specyficzną formę oryginału. Na planie produkcji zebrała się plejada polskich gwiazd z Piotrem Cyrwusem, Janem Nowickim, Marianem Dziędzielem i Anną Radwan na czele.

Nieco ponad trzydziestominutowy obraz przyciąga swoją historią i bawi nietuzinkowym, niewybrednym humorem. Swego czasu chwaliliśmy produkcję na łamach portalu Rozrywka.Blog, pisząc: 

REKLAMA

[Reżyser] przedziwną i przezabawną formę internetowego opowiadania wiernie, zarówno pod względem scenariusza jak i specyficznego klimatu, przeniósł na język filmu. (…) Wszystkie role są tu wręcz fenomenalne.

Film „Fanatyk” jest już dostępny w serwisie streamingowym Netflix.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA