REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Film „Fanatyk” trafił właśnie do biblioteki serwisu Netflix. To ciąg dalszy przejmowania Showmaksa

Od jakiegoś czasu platforma Netflix zapewnia drugie życie produkcjom oryginalnym nieistniejącego już serwisu streamingowego Showmax. W ostatnim czasie w katalogu największego serwisu VOD pojawiły się seriale „Rojst”, „Egzorcysta” czy film „Plagi Breslau”.  Dziś trafił tam także „Fanatyk”.

12.02.2020
9:30
Fanatyk – kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Showmax działała w Polsce od lutego 2017 do stycznia 2019 roku, gdy z końcem miesiąca zniknęła z Internetu. W okresie swojego największego rozwoju serwis postawił na polskie produkcje oryginalne. Jedną z nich był krótki metraż – „Fanatyk”. 

Fanatyk dostępny na Netflix

„Fanatyk” to film krótkometrażowy, będący adaptacją jednej z najsłynniejszych internetowych past, jakie powstały w ostatnich latach. Mowa o utworze zatytułowanym „Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa…” autorstwa Malcolma XD. 

Warto zwrócić uwagę, że to właśnie ta copypasta była jednym z głównych powodów wzrostu popularności autora i umożliwiła mu dalszy rozwój kariery. W tym publikację dwóch książek – powieści „Emigracja” oraz „Pastrami”, będącej przeglądem najlepszych past jego autorstwa z ostatnich kilku lat. 

„Fanatyk” w wersji filmowej to natomiast niezwykle ciekawy projekt, który szybko spotkał się z przychylnością odbiorców. 

Produkcja w reżyserii Michała Tylki nie tylko wiernie oddaje internetowe opowiadanie, ale także w ciekawy sposób oddaje specyficzną formę oryginału. Na planie produkcji zebrała się plejada polskich gwiazd z Piotrem Cyrwusem, Janem Nowickim, Marianem Dziędzielem i Anną Radwan na czele.

Nieco ponad trzydziestominutowy obraz przyciąga swoją historią i bawi nietuzinkowym, niewybrednym humorem. Swego czasu chwaliliśmy produkcję na łamach portalu Rozrywka.Blog, pisząc: 

REKLAMA

[Reżyser] przedziwną i przezabawną formę internetowego opowiadania wiernie, zarówno pod względem scenariusza jak i specyficznego klimatu, przeniósł na język filmu. (…) Wszystkie role są tu wręcz fenomenalne.

Film „Fanatyk” jest już dostępny w serwisie streamingowym Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA