REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twórcy Fargo nie lubią się śpieszyć. Na czwarty sezon każą jeszcze trochę poczekać

Fargo to jeden z tych seriali, które uderzają zupełnie znienacka i już po chwili mają grupę oddanych fanów. Wielbiciele zmieniającej się co sezon produkcji mogą być zadowoleni z utrzymania jakości i atmosfery oryginalnego filmu braci Coen. Znacznie mniej ucieszą ich najnowsze wieści dotyczące czwartego sezonu Fargo.

09.05.2018
8:42
fargo season 4
REKLAMA
REKLAMA

Już wcześniej pojawiały się informacje świadczące o tym, że na kolejną część antologii będzie trzeba trochę poczekać. Włodarze stacji FX od początku twierdzili, że nie mają zamiaru śpieszyć się z produkcją kolejnego sezonu. Wszystko dlatego, że pomysłodawca serialu Noah Hawley nie może narzekać na brak innych ofert. A bez niego tworzenie kolejnego sezonu nie ma większego sensu.

Mimo to, fani serialu mogli mieć jeszcze nadzieję, że Fargo powróci w 2019 roku. Nic z tych rzeczy.

Hawley od początku powtarzał, że realizację swojego pomysłu planuje rozpocząć w 2019 roku. Do tej pory brakowało jednak konkretów. Dostarczył ich właśnie producent wykonawczy serialu, Warren Littlefield. Przekazał on redakcji Entertainment Weekly, że zdjęcia do czwartego sezonu ruszą na jesieni 2019 roku. Teoretycznie byłaby możliwość debiutu pierwszych odcinków jeszcze w grudniu, ale nikt nie chce się śpieszyć.

fargo season 4 class="wp-image-161130"

Zwłaszcza, że Fargo było do tej pory wyznacznikiem jakości i uważnej pracy z aktorami. Zmieniająca się co sezon obsada ułatwia negocjowanie kontraktów i sprawia, że o każdej kolejnej odsłonie antologii mówi się z ekscytacją. Ale równocześnie wymaga od aktorów i osób stojących za kamerą uczenia się na nowo siebie nawzajem. Dwa z trzech dotychczasowych sezonów Fargo debiutowały w kwietniu. Podobnie może być także teraz.

Oznaczałoby to jednak, że czwarty sezon fani zobaczą dopiero w 2020 roku (!).

Nawet tak odległa data premiery nie oznacza jednak, że nie trwają żadne prace nad Fargo. Littlefield zaznacza, że Noah Hawley ma obecnie wiele innych obowiązków, ale pewne elementy fabuły zostały już ustalone:

REKLAMA

Mamy już rok i miasto, w których zostanie umiejscowiona akcja Fargo. Noah zna nasze plany. Obecny plan zakłada, że powróci do pisania scenariuszy do serialu, jak tylko skończy zdjęcia swojego filmu pełnometrażowego dla Fox Searchlight. Zaczniemy więc pisać na jesieni 2019, a w przypadku tego serialu zazwyczaj mamy stworzoną większość scenariuszy, zanim wchodzimy na plan – powiedział producent wykonawczy serialu.

Fani Fargo i Hawley'a mogą w oczekiwaniu na kolejny sezon antologii zapoznać się z jego najnowszym dziełem, czyli Legionem. Produkcja opowiadająca o synu Charlesa Xaviera zaczęła swój drugi sezon na początku kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA