REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy sezon Fargo będzie produkcją historyczną? Twórca serialu nie wyklucza takiej możliwości

Niestety, na nowy sezon Fargo przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Jednak już teraz twórca serialu zabrał głos w sprawie 4. serii. Noah Hawley zdradził kilka szczegółów odnośnie kontynuacji produkcji.

22.03.2018
19:56
Fargo 4 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Serial Fargo luźno oparty jest na filmie o tym samym tytule, który bracia Coen stworzyli w 1996 r. Produkcja FX, która zadebiutowała w 2014 r., osadzona jest w tym samym uniwersum, ale praktycznie na tym zależności się kończą. Każdy z trzech dotychczasowych sezonów przedstawiał historię innych zbrodni. I choć są one ze sobą w pewien sposób powiązane, to całość można traktować jako osobne miniseriale.

W pierwszej odsłonie śledziliśmy losy Lestera Nygaarda z Minnesoty, którego życie zostało wywrócone do góry nogami przez pojawienie się tajemniczego Lorne Malvo. 2. sezon przenosił widza do miasteczka Luverne, gdzie w 1979 r. w strzelaninie w barze mlecznym zginęły trzy osoby. Ostatnia seria przedstawiała przygody Raya i Nikki, którzy po nieudanej próbie rabunku zostają wmieszani w podwójne morderstwo.

Noah Hawley zapowiedział, że akcja 4. odsłony także będzie się toczyć w tym rejonie.

Jak podaje The Hollywood Reporter, twórca serialu ogłosił, że fabuła znów zostanie osadzona na Środkowym Zachodzie USA. Można zatem spodziewać się, że znów odwiedzimy Minnesotę czy Północną Dakotę.

Hawley jest także otwarty na umieszczenie historii w dawnych czasach. I nie chodzi o kolejny sezon, którego akcja toczyć się będzie w latach 70. Zapytany, czy cała nowa seria Fargo mogłaby być osadzona w XVIII albo XIX wieku producent odparł, że jest to możliwe tak długo, jak w tej historii będzie coś wyjątkowego. Trzeba przyznać, że wizja tak odległej w czasie opowieści o kolejnych zbrodniach brzmi naprawdę interesująco. Tym bardziej, że skoro w 2. sezonie oglądaliśmy młodszą wersję Lou, to może w takim przypadku poznalibyśmy przodków Nikki czy Peggy.

REKLAMA

Niestety, nawet jeśli Hawley zdecyduje się na takie rozwiązanie, to na jego wizję przyjdzie nam jeszcze poczekać.

4. sezon Fargo zobaczymy dopiero w przyszłym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA