REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Rusza 48. edycja festiwalu filmowego w Gdyni. Jakie filmy powalczą o zwycięstwo?

Rusza 48. Festiwal Polskich filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas tego filmowego wydarzenia, pokazanych zostanie aż 120 filmów, zarówno tych pełnometrażowych, jak i krótkometrażowych. Które filmy powalczą o zwycięstwo?

18.09.2023
10:05
Festiwal Filmowy Gdynia/ Fot Instagram
REKLAMA

Festiwal Filmowy w Gdyni doczekał się aż 48. edycji. To święto polskiego kina, które od lat przyciąga fanów rodzimych produkcji. W tym roku nagrody przyznane zostaną w trzech konkursach.

REKLAMA

Rusza 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W Konkursie Głównym o Złote Lwy powalczy 16 filmów fabularnych, w konkursie Filmów Mikrobudżetowych o nagrodę powalczą cztery filmy, natomiast w Konkursie Filmów Krótkometrażowych znalazło się 25 tytułów. Wśród filmowych tytułów powalczą m.in. "Chłopi", "Figurant", "Freestyle", "Imago", "Fin del mundo?", "Pokolenie Ikea" oraz "W nich cała nadzieja".

Czytaj więcej nt. polskich filmów:

Wydarzenia towarzyszące na festiwalu w Gdyni, m.in. spotkania widzów z twórcami

Poza samymi filmami, w Gdyni odbywać się będzie mnóstwo wydarzeń towarzyszących, a wśród nich sekcja specjalna "Mistrzowska Piątka". Zaplanowano również spotkania widzów z twórcami, debaty poświęcone problemom oraz wyzwaniom, jakie stoją przed polskim kinem. Zaprezentowana zostanie też wystawa poświęcona scenografiom, jakie Allan Starski stworzył do filmów "Oliver Twist", "Hannibal" oraz "Pianista". Starski w tym roku podczas gali rozdania nagród odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni potrwa do 23 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA