REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Piotr Bałtroczyk odwołał występ na festiwalu w Opolu. Kto poprowadzi Kabareton?

Trwa 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Drugiego dnia na festiwalowej scenie po kilku latach nieobecności pojawi się Kabareton. W ostatniej chwili okazało się, że Piotr Bałtroczyk, który miał poprowadzić sobotni program, zostanie zastąpiony przez innego prowadzącego.

01.06.2024
17:59
baltroczyk kabareton zastepstwo wojcik
REKLAMA

Za nami pierwszy dzień 61. KFPP w Opolu. W piątek na scenie w roli prowadzących pojawiła się Kayah oraz Andrzej Piaseczny, a także artyści, którzy wystąpili podczas koncertów "Premier" i "Debiutów" - byli to m.in. Piotr Cugowski, Tatiana Okupnik, Zabłocki Osobiście & Czesław Mozil czy Józefina & Skubas, natomiast wśród debiutujących artystów znaleźli się m.in. Alan Cymbalista, Norbert Wronka, Dominika Dobrosielska czy Lou Lou Safran. Pierwszy dzień festiwalu uświetnił swoim recitalem Michał Bajor, który obchodził 50-lecie swojej kariery scenicznej i odebrał z rąk prezydenta Opola nagrodę - Karolinkę.

REKLAMA

Piotr Bałtroczyk nie poprowadzi Kabaretonu na festiwalu w Opolu. Zastąpi go Marcin Wójcik

Drugiego dnia widzowie będą mogli oglądać występy ulubionych kabaretów w ramach programu Kabareton. W ostatniej chwili okazało się jednak, że Piotr Bałtroczyk, który miał poprowadzić kabaretowy segment w Amfiteatrze Tysiąclecia, nie pojawi się na festiwalu. Zostanie on zastąpiony przez Marcina Wójcika, założyciel formacji Ani Mru-Mru. Jak podaje serwis Fakt, okazało się, że Bałtroczyk zrezygnował z przyjazdu do Opola ze względu na chorobę:

O tym, że poprowadzę "Kabareton" dowiedziałem się dwa dni temu, ale byłem przewidziany jako backup Piotra Bałtroczyka, który się niestety rozchorował. Mam nadzieję, że kabareton wracający po latach spodoba się widowni, bo wszyscy artyści dadzą z siebie wszystko, co najlepsze

- powiedział Wójcik.

W tym roku po raz pierwszy od niemal dekady widzowie ponownie zobaczą na scenie swoje ulubione kabarety. Kabareton zniknął bowiem z programu w 2015 r., co organizatorzy tłumaczyli przesytem kabaretowych formacji na KFPP. W związku z tym na opolskiej scenie nie pojawił się żadna kabaretowa grupa - aż do teraz. W sobotni wieczór przez widownią wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret K2, Grupa MoCarta, Jerzy Kryszak, Zenon Laskowik oraz Zbigniew Zamachowski.

REKLAMA

O KFPP w Opolu przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA