REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kim jest Norbert Wronka? Młody artysta zadebiutuje na festiwalu w Opolu

Norbert Wronka wystąpi w tym roku podczas 61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Artysta pojawi się na scenie w ramach segmentu "Debiuty", gdzie wraz z innymi wokalista wykona jedną z piosenek Czesława Niemena. Kim jest debiutujący piosenkarz?

30.05.2024
15:33
norbert wronka kto to opole debiuty
REKLAMA

61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zbliża się wielkimi krokami. Pierwszego dnia wydarzenia widzowie będą mieli okazję zobaczyć koncerty "Premiery" oraz "Debiuty". W ramach drugiego konkursu na scenie pojawią się wokaliści, którzy wykonają przeboje z repertuaru autorstwa Czesława Niemena, by uczcić 85. rocznicę urodzin i 20. rocznicę śmierci muzyka.

REKLAMA

Wśród debiutujących artystów usłyszeć będzie można: Alana Cymbalistę - zwycięzcę programu "Szansa na sukces. Opole 2024", Dominikę Dobrosielską - laureatkę programu "Szansa na sukces - jesień 2023" czy Linę - laureatkę konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Na scenie pojawi się także Norbert Wronka, którego sporo widzów może kojarzyć z 13. edycji programu "The Voice of Poland".

61. KFPP w Opolu: kim jest Norbert Wronka? Wystąpi w segmencie "Debiuty"

Norbert Wronka to pochodzący z gminy Wschowa 19-letni wokalista, który swoją przygodę z muzyką zaczynał już od najmłodszych lat. W 2017 r. został absolwentem szkoły muzycznej w klasie fortepianu (poza instrumentem klawiszowym potrafi również grać na saksofonie i puzonie), a swoją przygodę ze śpiewem rozpoczął jeszcze wcześniej.

Kiedy w 2019 r. dostał się do finału konkursu M1 Talent Show, w którym rywalizował z 19 młodymi wokalistami z całej Polski, wyznał, że śpiewu uczył się już w wieku 9 lat. Zaowocowało to zwycięstwami w coraz to bardziej prestiżowych konkursach nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Norbert, który reprezentował Polskę m.in. na Festiwalu Wokalnym w Berlinie czy na festiwalu w Pradze, rozwijał swoje umiejętności wokalne pod okiem Elżbiety Zapendowskiej, Michała Szpaka, Czesława Mozila, Marcina Januszkiewicza czy Natalii Lubrano - czytamy na łamach Gazety Lubuskiej. W 2020 r. młody wokalista pojawił się w programie "Szansa na sukces" - 16-letni wówczas artysta wystąpił w odcinku z Zespołem IRA.

W 2021 r. Norbert wydał swój debiutancki singiel.

"Niewinny" zadebiutował w muzycznych serwisach streamingowych dokładnie 8 kwietnia 2021 r. Singiel był owocem współpracy Wronki oraz wytwórni Niebieski Label. Autorką tekstu i muzyki jest Sara Kordowska, natomiast za produkcję odpowiada Patrick the Pan. Norbert zdradził, że pracę nad kawałkiem rozpoczęli już w październiku i dodał, że w przyszłości chciałby nagrać płytę: "Ale to za wcześnie, by o tym mówić. Chciałbym to marzenie zrealizować w ciągu dwóch lat, lecz to zależy od wielu okoliczności" - mówił dla serwisu Wschowa Nasze Miasto.

Już rok później Norbert Wronka dał się poznać szerszej publiczności za sprawą udziału w 13. edycji "The Voice of Poland".

Uczestnik muzycznego show wystąpił w 2. odcinku programu i zachwycił trenerów - kiedy przyszła jego kolej na wykonanie utworu "Tears in Heaven" Erica Claptona podczas przesłuchań w ciemno, odwróciły się wszystkie fotele. Norbert zdecydował jednak, że dołączy do drużyny Lanberry. W 13. odcinku podczas bitew wystąpił z kawałkiem "Another Love" Toma Odella, wygrywając z Evgen Peltekiem. Pomyślnie przeszedł etap Nokautów, a także występów na żywo (przeszedł dalej dzięki głosom publiczności dwukrotnie). Ostatecznie Norbert odpadł w półfinale "The Voice of Poland" z piosenką "Historia o lataniu"

Utracone szanse na zwycięstwo nie zniechęciły jednak młodego artysty - w 2023 r. powrócił za sprawą trzech singli - "Ciao", "Nie mów" oraz "Dzięki Tobie", a pod koniec maja 2024 r. ukazał się jego najnowszy kawałek "jak z pinteresta". Już 31 maja Norberta Wronkę będzie można usłyszeć na 61. edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - artysta pojawi się na scenie w ramach segmentu "Debiuty", gdzie wykona piosenkę z repertuaru Czesława Niemena.

REKLAMA

O muzyce przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA