REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy

Nowy Rok, ten sam bohater TVP. Dziś telewizyjna premiera filmu „Zenek”

Jeśli po Sylwestrze nadal nie opuszcza was szampański nastrój, to Telewizja Polska przygotowała coś na noworoczny deser. Już dziś premierowo TVP pokaże „Zenka”, czyli filmową biografię króla disco-polo, Zenona Martyniuka.

01.01.2021
17:00
film zenek tvp premiera nowy rok
REKLAMA
REKLAMA

Ufff! Wspólnymi siłami i przy odrobinie szczęścia dotarliśmy jakoś do 2021 roku. Niezależnie od tego, jak spędziliście sylwestrową noc (w tym roku, ze względu na pandemię, raczej dość kameralną): czy śledziliście telewizję i tupaliście nogą do rytmu „domówki” Polsatu, czy w końcu wybraliście maraton filmowy z TVN — dziś świętujemy Nowy Rok.

A jeśli szampański nastrój was nie opuszcza i nie macie dość Zenona Martyniuka, to telewizyjna Jedynka ma dla was propozycję nie do odrzucenia: już dziś TVP po raz pierwszy wyemituje film „Zenek”.

O fenomenie „Zenka”

Film „Zenek” jeszcze przed premierą wzbudzał ogromne emocje: przede wszystkim dlatego, że twórcy wzięli na warsztat życiorys króla disco-polo, gatunku muzycznego, co do którego słuchania nadal niewielu jest w stanie się przyznać. Po drugie, Zenon Martyniuk stał się w ciągu ostatnich kilku lat symbolem „dobrej zmiany” w mediach publicznych i osobistym ulubieńcem Jacka Kurskiego, prezesa TVP. Wreszcie, to właśnie Telewizja Polska wyłożyła pieniądze na powstanie filmu w reżyserii Jana Hryniaka.

Ostatecznie premiera „Zenka” spotkała się z mieszanymi reakcjami: z jednej strony film nie zaskarbił sobie sympatii krytyków, ale z drugiej — widzowie dopisali: jeszcze przed pandemią, gdy obraz trafił na ekrany (14 lutego 2020 roku), w tzw. weekend otwarcia zobaczyło go 241 tys. osób, a do 12 marca, zanim z powodu koronawirusa zamknięto kina, łącznie „Zenka” obejrzało ponad pół miliona Polaków.

Następnie film trafił do serwisu VOD TVP i był dostępny na Playerze, a od 17 lipca można go również obejrzeć na Netflix Polska (gdzie również przez jakiś czas królował na szycie listy najpopularniejszych produkcji).

Nic dziwnego, że Telewizja Polska postanowiła w końcu pokazać „Zenka” szerszej widowni — już dzisiaj obraz będzie mieć swoją telewizyjną premierę.

„Zenek” premierowo w TVP: gdzie i kiedy oglądać?

Obraz Jana Hryniaka będący filmową biografią Zenona Martyniuka (w którego wcielił się Krzysztof Czeczot) zostanie pokazany dziś (1 stycznia 2021 roku), w piątkowy wieczór w TVP — start emisji zaplanowano na godz. 20:15 na antenie telewizyjnej Jedynki.

Oprócz Krzysztofa Czeczota, w filmie występują m.in. Klara Bielawka, Piotr Cyrwus, Jan Frycz i Agnieszka Suchora.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA