REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie tylko „Kapitan Marvel”. Marcowe premiery filmowe, na które czekamy

Wiosna tuż, tuż. Powoli czuć nową, dobrą energię. Także w kinach i telewizji. Czeka nas masa dobrych i ciekawych treści, zarówno dla fanów kina rozrywkowego, jak i bardziej ambitnego repertuaru.

26.02.2019
16:40
kapitan marvel filmy w marcu
REKLAMA
REKLAMA

Śmierć nadejdzie dziś 2, od 1 marca w kinach

Kontynuacja slashera z wątkiem pętli czasu. Historia kobiety, która próbuje uniknąć swojej śmierci w dniu urodzin. Przygotujcie się na szybkie tempo, masę zwrotów akcji, komediowy sznyt oraz zabawę w oszukiwanie przeznaczenia z pomocą podróży w czasie.

Córka trenera, od 1 marca w kinach

Jacek Braciak i Karolina Bruchnicka wcielają się w ojca i córkę, którzy podróżują po Polsce, biorąc udział w zawodach tenisa ziemnego. Gdy dołącza do nich młody chłopak Igor, ich droga zacznie nabierać zupełnie innych barw.

Kapitan Marvel, od 8 marca w kinach

Cofamy się do lat 90., by poznać prolog do wielkiego finału „Avengers”. Czy Brie Larson zapisze się w historii popkultury jako superbohaterka mogąca równać się z Wonder Woman? Czy film stanie się tak wielkim przebojem kasowym, na jaki liczy Disney? Mam nadzieję, że będzie to dobre, wciągające widowisko, nie polegające tylko na efektach specjalnych i masie wybuchów.

Potrójna granica, od 13 marca na Netfliksie

Czy są wśród nas ludzie nie lubiący kina akcji? Wątpię. „Potrójna granica” od Netfliksa zapowiada się na rzetelną robotę. Reżyseruje J.C. Chandor, który na koncie ma świetne dramaty „Chciwość” oraz „Wszystko stracone”. A w obsadzie Pedro Pascal, Ben Affleck i Oscar Isaac.

Przemytnik, od 15 marca w kinach

Clint Eastwood ponowie staje za kamerą i przed nią, łącząc raz jeszcze siły z Bradleyem Cooperem. Eastwood wciela się w starszego mężczyznę, który w obliczu problemów finansowych zatrudnia się jako kierowca. Jest jednak nieświadomy tego, że zostaje wykorzystywany w ten sposób do przemytu narkotyków dla meksykańskiego kartelu.

Wszyscy wiedzą, od 15 marca w kinach

Javier Bardem i Penelope Cruz ponownie razem na dużym ekranie. „Wszyscy wiedzą” to najnowsza produkcja irańskiego mistrza Ashgara Farhadiego, które film „Rozstanie” uważam za arcydzieło XXI wieku. Jego najnowsze dzieło zapowiada się na interesującą mieszankę romansu i melodramatu.

Kurier, od 15 marca w kinach

Nasz rodzimy specjalista od kina sensacyjnego, czyli Władysław Pasikowski, powraca. Tym razem mierzy się ze szpiegowską historią inspirowaną sekretną misją Jana Nowaka Jeziorańskiego, legendarnego kuriera z Warszawy. W obsadzie m.in. Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Tomasz Schuchardt, Philippe Tłokiński i Patrycja Volny.

High Life, od 15 marca w kinach

Legendarna reżyserka francuskiego kina artystycznego Claire Denis po raz pierwszy nakręciła film anglojęzyczny i to w dodatku w gatunku science-fiction. „High Life” to opowieść o grupie skazańców, który zostali wysłani w samobójczą misję kosmiczną. Na pokładzie Robert Pattinson, Juliette Binoche oraz… Agata Buzek.

To my, od 22 marca w kinach

Nowy film Jordana Peele'a, twórcy znakomitego „Uciekaj!”. W „To my” poznajemy małżeństwo, które spędza wakacje z dziećmi w domu na plaży. W pewnym momencie ich spokój burzy pojawienie się grupy obcych, którzy wyglądają… tak samo jak oni.

Złodziejaszki, od 22 marca w kinach

Hirokazu Koreeda wyrasta powoli na jednego z najlepszych japońskim reżyserów XXI wieku oraz jednego z najciekawszych twórców światowego kina. Jego najnowsze dzieło, nominowany do Oscara film „Złodziejaszki” to, jeśli wierzyć pierwszym opiniom, jego najbardziej udana produkcja w ostatnich latach.

Kapitan, od 22 marca w kinach

Kręcony m.in. na Dolnym Śląsku „Kapitan” to niezwykła historia rozgrywająca się u schyłku II wojny światowej. Opowiada o młodym żołnierzu, który uciekając przed Hitlerowcami przywdziewa mundur jednego z nich i zaczyna udawać nazistowskiego zbrodniarza.

Dumbo, od 29 marca w kinach

Ze wszystkich planowanych na 2019 rok „aktorskich” adaptacji bajek Disneya, to właśnie „Dumbo” może okazać się czarnym koniem albo raczej słoniem. „Aladyn” zapowiada się na katastrofę. „Król lew” póki co wygląda na animowany komputerowo remake animacji, niemalże klatka w klatkę powtarzający to co widzieliśmy w filmie z 1994 roku. To daje „Dumbo” szansę wyróżnienie się z tego grona, tym bardziej, że za kamerą Tim Burton, potrafiący wyraźnie i szczerze uderzać w emocjonalne tony.

The Highwaymen, od 29 marca na Netfliksie

Netflix coraz wyraźniej pręży muskuły. Trochę zwolnili tempa z filmami science-fiction i teraz skłaniają się ku solidnym sensacjom. A tych nigdy za wiele. W „The Highwaymen” przyjrzymy się pościgowi za legendarnymi Bonnie i Clydem z perspektywy stróżów prawa. A w tych wyścielają się Kevin Costner i Woody Harrleson.

Przedszkolanka, od 29 marca w kinach

REKLAMA

Ponoć jedna z najlepszych ról w karierze Maggie Gyllenhaal. „Przedszkolanka” to porównywalny do „Musimy porozmawiać o Kevinie” dramat psychologiczny o kobiecie, która zaczyna mieć obsesję na punkcie ponadprzeciętnie uzdolnionego chłopca. Brzmi intrygująco. Czyżby kolejny świetny film z 2018 roku, który został pominięty przy Oscarach? Nie zdziwiłbym się.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA