REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

W kinach „Legion Samobójców”, a na Netfliksie animowany „Wiedźmin”. Te filmy musisz zobaczyć w sierpniu

„Legion Samobójców: The Suicide Squad”, „Free Guy”, „Candyman” – to tylko wierzchołek góry lodowej kinowych premier przyszłego miesiąca. A jakby było ich wam mało, to na Netfliksie też będzie co oglądać. Sierpień zapowiada się bardzo filmowo.

02.08.2021
8:03
filmy sierpien 2021 premiery kino netflix
REKLAMA

To będzie gorący miesiąc, jeśli chodzi o filmowe premiery. W końcu do kin wchodzą wyczekiwane od dawna produkcje. James Gunn proponuje nowy „Legion Samobójców” a Ryan Reynolds próbuje uratować świat… gry komputerowej. To nas czeka w pierwszych weekendach sierpnia, a potem dystrybutorzy tylko przyśpieszają tempo. Podobnie działa Netflix, który za sprawą anime umili nam czas oczekiwania na 2. sezon „Wiedźmina”. Co obejrzeć w nadchodzącym miesięcy? Sprawdźcie naszą listę najciekawszych filmów na sierpień 2021.

REKLAMA

Filmy sierpień 2021 – co obejrzeć w kinach i na Netfliksie:

Legion Samobójców: The Suicide Squad

Następny weekend sponsoruje James Gunn i antybohaterowie DC. Twórca „Strażników Galaktyki” ma szansę naprawić to, co kilka lat temu zepsuł David Ayer. Nowy „Legion Samobójców” ma już być dojrzalszy i bardziej szalony. Czy to się udało? No cóż, gorzej niż poprzednio być nie może, więc pełni nadziei tłumnie ruszajmy do kin.

W kinach od 6 sierpnia.

Vivo

Kolejna po „Mitchellowie kontra maszyny” animacja firmy Sony, która debiutuje na Netfliksie. Tytułowy kinkażu żyje muzyką, aż pewnego dnia jego właściciel i najlepszy przyjaciel umiera. Zwierzak postanawia spełnić jego ostatnie życzenie i rusza w pełną przygód podróż z Kuby do Ameryki. Ścieżka dźwiękowa sprawi, że nogi każdego z widzów zechcą ruszyć do tańca.

Na Netfliksie od 6 sierpnia.

Free Guy

„Życie jest czadowe” – mógłby wzorem bohatera „LEGO: Przygoda” śpiewać Guy. Nie przeszkadza mu, że funkcjonuje w rzeczywistości opanowanej przez zbrodnię i chodzi z nieodłącznym uśmiechem na twarzy. Aż w końcu dowiaduje się, że… żyje w grze komputerowej i istnienie jego świata jest zagrożone. Musi więc działać. Będzie zabawnie i akcji nie zabraknie.

W kinach od 13 sierpnia.

Annette

Takiego musicalu jeszcze nie widzieliście. Jak to u francuskich neobarokowców pierwsze skrzypce gra przepych. Piosenka goni piosenkę, nawet w przerwach od piosenek. Jeden temat pogania drugi, a arthouse miesza się z gatunkiem. Ale jak to się ogląda. A przede wszystkim – jak się słucha! Za utwory odpowiada kultowy zespół Sparks, o którym Edgar Wright zrobił dokument.

W kinach od 20 sierpnia.

Sweet Girl

Jason Momoa w akcji. Wciela się tutaj w męża, który poprzysięga zemstę za śmierć swojej żony. Jednocześnie musi chronić swoją córkę. Widzieliśmy już podobne fabuły wielokrotnie i mam nadzieję, że twórcy wycisną z ich formuły coś więcej.

Na Netfliksie od 20 sierpnia.

Wiedźmin: Zmora Wilka

Wciąż czekamy na 2. sezon „Wiedźmina”. Pojawi się dopiero w grudniu, ale już w przyszłym miesiącu Netflix przygotował niespodziankę dla każdego fana prozy Andrzeja Sapkowskiego. „Zmora Wilka” to pełnometrażowy prequel serialu w wersji anime, w którym poznamy losy Vesemira – przyszłego mistrza Geralta.

Na Netfliksie od 23 sierpnia.

Candyman

Niektóre legendy są prawdziwe. Dziennikarz popada w obsesję na punkcie jednej z nich, która dotyczy Candymana. Chociaż od ostatnich wydarzeń z udziałem upiora minęło już wiele lat, teraz ma on okazję powrócić z całą mocą. Fanów oryginału z pewnością ucieszy fakt, że w tytułowej roli ponownie będą mogli tu zobaczyć Tony’ego Todda. Nad wszystkim natomiast czuwał jako producent Jordan Peele.

W kinach od 27 sierpnia.

Mistrz

Jest to opowieść o pięściarzu, który trafia do niemieckiego obozu koncentracyjnego, gdzie bierze udział w walkach bokserskich. Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i z pewnością zmusi was do wielu przemyśleń.

W kinach od 27 sierpnia.

Zabójczy koktajl

REKLAMA

Ile tu się będzie działo! Wyszkolona do niebezpiecznych zadań Sam będzie musiała stawić czoła osobom, które zleciły jej zabójstwo. A pomoże jej w tym… matka. Widowiskowa akcja została tu ubrana w duże ilości humoru, przez co podczas seansu nikt nudzić się nie będzie.

W kinach od 27 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA