REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. VOD

Najciekawsze filmowe premiery na VOD i w telewizji w kwietniu. Na liście „Kiler” i „Shazam!”

Kina w Polsce od dłuższego czasu pozostają zamknięte, co skutecznie powstrzymało napływ planowanych nowości. Na szczęście w kwietniu filmowych premier nie zabraknie w telewizji na platformach streamingowych. Wśród zapowiedzianych produkcji znajdziemy m.in. zeszłoroczny film DC czy dokument o grupie Beastie Boys.

01.04.2020
22:02
filmy vod premiery
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia koronawirusa wciąż jest jeszcze bardzo daleka od zakończenia, a kwarantanna w naszym kraju została właśnie dodatkowo zaostrzona. Na szczęście w kwietniu nie zabraknie świetnych i ciekawych filmów debiutujących na antenie VOD i w klasycznej telewizji. Jakie dokładnie produkcje będziemy mogli oglądać wieczorami w najbliższych tygodniach?

Najciekawsze premiery filmowe na kwiecień 2020 – co przygotowały serwisy VOD i klasyczna telewizja?

Mandy – Netflix

Nicholas Cage od początku swojej kariery jest uważany za jednej z najbardziej utalentowanych amerykańskich aktorów. Jego skłonność do eksperymentowania i przyjmowania ról w najdziwniejszych, najbardziej nietypowych produkcjach coraz częściej prowadzi go jednak na manowce. Na szczęście „Mandy” jest wyjątkiem do tego negatywnego trendy. Cage gra tu mężczyznę, który postanawia wywrzeć brutalną zemstę na satanistycznym kulcie.

Premiera: 22 kwietnia

Iniemamocni 2 – Polsat

„Iniemamocni 2” to jeden z najbardziej wyczekiwanych sequelu w historii popularnego studia Pixar. Pierwsza część opowieści o rodzinie superbohaterów żyjących w świecie, gdzie ten zawód został uznany za nielegalny szybko stała się filmem kultowym. Ostatecznie na kontynuację musieliśmy czekać aż 14 lat, ale sama historia toczy się bezpośrednio po zakończeniu „Iniemamocnych”. Elastyna otrzymuje propozycję działalności w lidze antyprzestępczej i zaczyna realizować dawno porzucone aspiracje, a tymczasem jej mąż musi radzić sobie z coraz trudniejszymi rodzicielskimi obowiązkami. Więcej o filmie przeczytacie w naszej recenzji.

Premiera: 13 kwietnia o 20:10

Slender Man – Netflix

Plotki na temat filmu o Slender Manie zaczęły się pojawiać w Hollywood jak tylko oryginalna gra wideo zyskała globalną popularność. Przez długi czas projekt z różnych powodów nie dochodził jednak do skutku. Finalnie „Slender Man” trafił więc na ekrany kin w 2018 roku. Horror w reżyserii Sylvaina White'a opowiada historię grupy przyjaciół, którzy próbują rozwikłać tajemnicę częstych zaginięć dzieci i nastolatków. Wkrótce odkrywają, że wszystkie mają powiązanie z legendą o wysokim mężczyźnie bez twarzy.

Premiera: 29 kwietnia

Shazam! – HBO GO

Poprzedni rok okazał się bardzo dobry dla filmów tworzonych przez Warner Bros. i DC. Największy sukces (artystyczny i finansowy) odniósł oczywiście „Joker”, ale bardzo ciepłe słowa ze strony widzów i krytyków zebrał też „Shazam!”. Humorystyczna produkcja opowiada o Biilym Batsona. Nastoletni chłopak zostaje uznany za godnego otrzymania mocy Shazama. Od tej pory na komendę potrafi latać, ma olbrzymią siłę i jest niemal niezniszczalny. Czy poradzi sobie z nową odpowiedzialnością?

  • Czytaj także: W swojej recenzji filmu DC napisałem ,że „Shazam!” to najlepsza superbohaterska komedia ostatnich lat.

Premiera: 26 kwietnia

Kiler – Player.pl

filmy vod premiery class="wp-image-391600"

W ostatnich latach wiele mówi się o kryzysie polskich komedii, często odnosząc nowe produkcje do kultowych filmów z końca lat 90. i początku XXI wieku. Jedną z najbardziej docenianych produkcji tamtego czasu jest oczywiście „Kiler” Juliusza Machulskiego (obszerny wywiad z polskim reżyserem znajdziecie TUTAJ). Już wkrótce wyśmienita komedia z Cezarym Pazurą w roli głównej będzie możliwa do obejrzenia na VOD.

Premiera: 2 kwietnia

Rocky 2 – TVP 1

filmy vod premiery class="wp-image-391606"

Fani serii „Rocky” od wielu dekad zażarcie spierają się, która część opowieści o fikcyjnym pięściarzu jest najlepsza. Nie brakuje głosów, że ten laur należy się właśnie sequelowi z 1979 roku. Na początku „Rocky'ego 2” tytułowy bohater porzuca boks, poślubia swoją ukochaną i szykuje się do życia skoncentrowanego na najbliższych. Rodzinny spokój zostaje jednak zaburzony przez powrót jego rywala Apollo Creeda, który pragnie kolejnej walki.

Premiera: 8 kwietnia o 21:30

Beastie Boys Story – Apple TV+

REKLAMA

W ostatnich kilku latach filmy i seriale dokumentalne zyskały nowy wymiar popularności dzięki zaangażowaniu platform VOD. Śladem bardzo wspierającego tę formę Netfliksa postanowił pójść również Apple TV+. Już wkrótce w serwisie Apple'a zadebiutuje dokument poświęcony jednej z najbardziej popularnych grup przełomu lat 80. i 90. Reżyserem „Beastie Boys Story” jest Spike Jonze odpowiedzialny za takie fabularne hity jak „Ona” czy „Być jak John Malkovich”.

Premiera: 24 kwietnia

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA