REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Jest pierwszy zwiastun serialu Netfliksa "Forst", adaptacji powieści Mroza. Kiedy premiera?

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun nadchodzącego serialu "Forst", który jest adaptacją dwóch powieści Remigiusza Mroza - "Ekspozycja" i "Przewieszenie". Polska produkcja z Boysem Szycem w roli głównej zadebiutuje w serwisie już w przyszłym roku. Kiedy premiera?

19.12.2023
10:35
Jest pierwszy zwiastun serialu Netfliksa Forst, adaptacji powieści Mroza. Kiedy premiera?
REKLAMA

W pokaźnej bibliotece Netfliksa coraz częściej zaczynają pojawiać się hitowe polskie produkcje, wyprodukowane pod szyldem serwisu. Na platformie zadebiutował niedawno serial oryginalny "Informacja zwrotna" na podstawie powieści Jakuba Żulczyka, jeszcze wcześniej widzowie mogli obejrzeć odświeżoną wersję "Znachora" z Leszkiem Lichotą w roli głównej, a w grudniu na Netfliksie pojawił się także satyryczny serial "1670" o XVII-wiecznych sarmatach ze wsi Adamczycha. Do polskiej kolekcji popularnych tytułów dołączy już niebawem serial kryminalny, który jest adaptacją powieści Remigiusza Mroza, najbardziej poczytnego i płodnego autora kryminałów w Polsce.

REKLAMA

O polskich produkcjach Netfliksa przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

Serial "Forst" zadebiutuje w serwisie Netflix. Kiedy premiera?

Akcja serialu, który powstał na motywach powieści Remigiusza Mroza ("Ekspozycja" i "Przewieszenie"), rozgrywa się w Tatrach, która stają się areną brutalnych morderstw. Komisarz Wiktor Forst, wbrew procedurom, postanawia wkroczyć do akcji i rozwikłać mroczną zagadkę. Nie działa jednak sam - w duecie z dziennikarką Olgą Szrebską odkrywa spisek, który sięga korzeniami II wojny światowej. W rolach głównych wystąpili Borys Szyc i Zuzanna Saporznikow. W obsadzie znaleźli się także Remigiusz Mróz, Andrzej Bienias, Kamilla Baar, Aleksandra Grabowska, Szymon Wróblewski, Maciej Pesta, Michał Suwada, Tomasz Pogoń, Artur Barciś, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i inni.

Netflix: zwiastun serialu "Forst"

Za kamerą produkcji stanął Daniel Jaroszek, laureat Nagrody Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz czterech Orłów za swój pełnometrażowy debiut"Johnny". Za scenariusz odpowiadają Agata Malesińska i Jacek Markiewicz, a za zdjęcia Piotr Uznański. Producentami filmu są Borys Szyc, Marta Barańska i Tomasz Morawski. Premiera serialu "Forst" zaplanowana jest na 11 stycznia 2024 roku.

REKLAMA

Zdjęcie główne: materiały prasowe Netflix, fot. Łukasz Bąk.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA