REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix pokazał pierwszy teaser kontynuacji słynnego anime. Sprawdźcie, jak wygląda „Ghost in the Shell: SAC_2045”

„Ghost in the Shell” to kultowa manga i anime, a także jedna z legend cyberpunku. Produkcja wkrótce doczeka się swego rodzaju kontynuacji, za którą odpowiedzialna jest platforma Netflix. Co wiemy o fabule „Ghost in the Shell: SAC_2045” i kiedy produkcja trafi do widzów?

23.10.2019
13:15
ghost in the shell netflix
REKLAMA
REKLAMA

Netflix w ostatnich dwóch latach coraz mocniej rozwija współpracę z twórcami animacji, również tymi wywodzącymi się z Japonii. Kolejne anime serwisu pojawią się w przyszłym roku, a najważniejszym z zapowiedzianych tytułów jest bezsprzecznie kontynuacja „Ghost in the Shell”. Kultowa produkcja z 1995 roku (powstała na bazie komiksu Masamune Shirowa) szybko zyskała popularność porównywalną z wcześniejszym „Akirą”, który zresztą wkrótce też otrzyma swój sequel.

Dzisiaj oba dzieła są uznawane za klasykę światowego cyberpunku i źródło inspiracji dla dziesiątków późniejszych dzieł, również zbliżającej się wielkimi krokami gry wideo „Cyberpunk 2077” od CD Projekt RED. Nie powinno więc dziwić, że jakakolwiek informacja o nowym filmie czy serialu związanym z postacią Motoko Kusanagi budzi wielkie emocje wśród fanów. Aktorski film ze Scarlett Johansson zawiódł oczekiwania, ale pierwsze grafiki publikowane przez Netfliksa podtrzymywały nadzieje widzów.

Opublikowany właśnie teaser „Ghost in the Shell: SAC_2045” wzbudził kontrowersje ze względu na wykorzystanie CGI.

Oryginalne „Ghost in the Shell” było arcydziełem tradycyjnej animacji, dlatego fani liczyli na zachowanie podobnej estetyki. Pierwsza zapowiedź od Netfliksa sugeruje coś innego. Wywołało to dosyć duże poruszenie wśród widzów, choć animacja CGI wykorzystana w nowym serialu wygląda znacznie płynnej niż choćby w niedawnym „Ultramanie”. Widać więc pewien postęp. Nie zmienia to jednak faktu, że część komentujących poczuła się oszukana brakiem podobieństwa między wcześniejszymi grafikami promocyjnymi, a finałowym produktem.

REKLAMA

Netflix szczegóły fabuły „Ghost in the Shell: SAC_2045” trzyma na razie w tajemnicy, ale zgodnie z tytułem akcja anime będzie toczyć się w 2045 roku (a więc szesnaście lat po wydarzeniach filmu). Globalny kapitalizm jest w trakcie upadku. Członkowie elitarnej jednostki zwanej Sekcją 9 rozpoczynają serię tajnych cyberoperacji. Do czego to doprowadzi? Na razie nie wiadomo. Za reżyserię produkcji odpowiadają Kenji Kamiyama oraz Shinji Aramaki, zaś projekty postaci stworzył Ilya Kuvshinov. Według wcześniejszych zapowiedzi mają powstać dwa sezony seriali, po 12 odcinków każdy. Oprócz zwiastuna sequela „Ghost in the Shell” Netflix opublikował także zwiastuny postapokaliptycznego „Eden” oraz serialu „The Disastrous Life of Saiki K.: Reawakened”.

„Ghost in the Shell: SAC_2045” trafi na platformę VOD w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA