REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„Ginny & Georgia” powróci na Netfliksa z drugim sezonem. Taylor Swift nie lubi tego

Serial obyczajowy „Ginny & Georgia” to jeden z największych hitów Netfliksa. Serwis podaje, że w pierwszym miesiącu obejrzały go aż 52 miliony subskrybentów. Tyle osób włączyło go na przynajmniej 2 minuty. Nic więc dziwnego, że powstanie jego drugie sezon. Fani serialu Sarah Lampert  mogą wreszcie spać spokojnie.

20.04.2021
9:40
giny georgia 2 sezon netflix
REKLAMA

„Ginny & Georgia” były popularne również w naszym kraju. Serial zadebiutował na Netfliksie 24 lutego i bardzo szybko stał się jedną z najchętniej oglądanych nowości serwisu. Produkcja przez kilka tygodni była obecna w polskim rankingu Netflix TOP 10 i deptała po piętach animacji „Kajko i Kokosz” oraz szpitalnemu melodramatowi „New Amsterdam”.

REKLAMA

O czym jest serial „Ginny & Georgia”?

„Wiecznie zamyślona i nerwowa piętnastolatka Ginny Miller często czuje się bardziej dojrzała niż jej trzydziestoletnia mama — seksowna i dynamiczna Georgia Miller. Po latach ciągłego uciekania matka i córka trafiają do malowniczej Nowej Anglii. Georgia chce tu w końcu zapuścić korzenie i zapewnić swojej rodzinie coś bardzo dla niej nietypowego — normalne życie. Na początku idzie świetnie, ale temu nowemu życiu i sielance towarzyskiej słodkiej jak kombucza zagraża przeszłość Georgii. Tym razem jednak zamiast uciekać kobieta postanawia walczyć”.

Tak prezentuje się netfliksowe streszczenie. Joanna Tracewicz na łamach Rozrywka.Blog nazwała serial uwspółcześnioną wersją „Kochanych kłopotów”. Podejmuje on bowiem aktualne tematy -  media społecznościowe w życiu nastolatków, tożsamość rasową i seksualną. Serial nie jest pozbawiony pikanterii i czarnego humoru. Może spodobać się fanom „Jane the Virgin”, „Gotowych na wszystko”, „Już nie żyjesz” i „Małych ognisk”.

O serialu było głośno za sprawą afery z Taylor Swift – co musiało się przełożyć na jego popularność. Każdy chciał sprawdzić, o co chodzi słynnej piosenkarce. W jednym z odcinków życie uczuciowe gwiazdy zostało wykorzystane jako obelga: „Czemu cię to obchodzi? Ty chodziłaś z większą liczbą facetów niż Taylor Swift”. Słuchacze gwiazdy muzyki pop i folk rozpoczęli kampanię antyseksistowską  „Respect Taylor Swift”. Piosenkarka dorzuciła swoje trzy grosze na Twitterze.

Drugi sezon „Ginny & Georgia” powstanie, ale kiedy?

Polski oddział Netfliksa w swoim stylu podzielił się informacją o drugim sezonie produkcji. Post skomentowało ponad tysiąc osób, a zareagowało na niego ponad 5,5 tysiąca.

Na kanale YouTube'owym pojawił się też krótki filmik z obsadą serialu, która jest ponoć przeszczęśliwa (choć to za mało powiedziane), że powraca na plan. W „Ginny & Georgia” zagrali m.in. Brianne Howey, Antonia Gentry, Diesel La Torraca, Jennifer Robertson, Felix Mallard i Sara Waisglass.

REKLAMA

Afera z Taylor Swift nie powstrzymała Netfliksa i twórców przed decyzją o kontynuacji. Kto wie, może to też będzie dobra okazja do kreatywnych przeprosin? Zobaczymy. Kiedy? Oprócz tego, że drugi sezon powstanie i będzie miał 10 odcinków, nie wiemy o nim praktycznie nic – łącznie z planowaną datą premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA