REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Glass” M. Night Shyamalana już dziś trafi do kin. Gdzie obejrzeć poprzednie części trylogii?

M. Night Shyamalan przed laty był jednym z najlepiej zapowiadających się młodych reżyserów. Wydawało się, że zmarnuje swój talent, ale jego dwa ostatnie filmy znów spotkały się z pozytywnym odbiorem. Nowe dzieło reżysera, „Glass”, dzisiaj trafia do kin. To jednak ostatnia część trylogii. Gdzie obejrzeć „Niezniszczalnego” i „Split”?

18.01.2019
10:12
niezniszczalny split gdzie obejrzeć
REKLAMA
REKLAMA

Opowieści superbohaterskie to obecnie chleb powszedni kina popularnego. W 2000 roku ta tematyka rzadko przebijała się jednak na duży ekran. Dlatego właśnie „Niezniszczalny” M. Night Shyamalana był tak wielkim wydarzeniem. Film z Brucem Willisem i Samuelem L. Jacksonem w rolach głównych wykorzystywał komiksy jako tło wydarzeń, a ich treść zamienił w niezwykle interesującą, prowokacyjną fabułę. Produkcja przyczyniła się do jeszcze mocniejszego rozsławienia nazwiska reżysera.

Gdy w 2016 roku do kin trafił film „Split”, to nikt nie spodziewał się, że będzie w jakikolwiek sposób powiązany z „Niezniszczalnym”. Mistrz twistów, jak nieco ironicznie był nazywany Shyamalan, tym razem nie zawiódł. Wkrótce okazało się, że produkcje nie tylko łączą się fabularnie, ale też dostaną kolejną część. „Glass” dzisiaj właśnie trafił do polskich kin i jak donoszą recenzenci - takiego filmu o superbohaterach wcześniej nie było.

Glass premiera - Niezniszczalny i Split gdzie obejrzeć?

Co jednak z osobami, które nie widziały jeszcze poprzednich części, a chcą zrozumieć wszystkie niuanse produkcji? Sprawdziliśmy, gdzie dostępne do obejrzenia są filmy „Niezniszczalny” i „Split”. Użytkowników Netfliksa ucieszy wieść, że dzieło Shyamalana z 2016 roku jest dostępne w serwisie. Dla osób, które nie posiadają dostępu do tej konkretnej platformy wyjściem będzie zakupienie filmu w Google Play. Koszt tej transakcji wyniesie 36 zł. Produkcja z Jamesem McAvoyem w roli (a raczej rolach) głównej również doczekała się pozytywnych recenzji.

REKLAMA

Znacznie większym wyzwaniem będzie dotarcie do „Niezniszczalnego”. Produkcji nie można legalnie obejrzeć w Polsce. Nie ma jej na Netfliksie, HBO GO, Amazon Prime, ani innych, mniejszych serwisach. Nie jest również dostępna w naszym kraju przez Google Play. Ostatni raz w telewizji film Shyamalana pokazywano w listopadzie 2018 roku przez Polsat. Na ten moment żadna dodatkowa transmisja nie została zapowiedziana. Jedynym legalnym wyjściem dla zainteresowanych widzów jest wypożyczenie lub zakupienie filmu poprzez sklep Amazon lub za pomocą iTunesa. W pierwszym sklepie będzie to kosztowało 3,99 dol. lub 9,99 dol., a w drugim 9,99 zł lub 29,99 zł. W obu przypadkach dostępna jest jedynie wersja bez polskiej wersji językowej.

Czytaj także: Jakie są najlepsze filmy M. Night Shyamalana?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA