REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Siła sióstr. Arya i Sansa jeszcze bardziej zacieśnią więzi w 8. sezonie „Gry o tron”

Dwie Starkówny już w poprzednim sezonie ściśle ze sobą działały, grając do tej samej bramki. Maisie Williams potwierdziła, że w nowych odcinkach to się nie zmieni.

26.03.2019
9:41
gra o tron Maisie Williams
REKLAMA
REKLAMA

Sansa i Arya, dwie córki Neda i Catelyn, zdobyły pokaźny bagaż doświadczeń, jak i przeszły przemiany w trakcie trwania ośmiu sezonów „Gry o tron”. Zaczęły jako dzieci, młode szlachcianki, które drażniły się ze sobą. Sansa marzyła o ślubie z przystojnym monarchą lub rycerzem, podczas gdy Arya chciała walczyć. Od tego czasu Sansa była zarówno królową, zakładniczką i kartą przetargową, ale po drodze zdobyła umiejętności, których potrzebowała, aby stać się potężnym graczem. Arya całkowicie opuściła Westeros, dotarła do Braavos i wyszkoliła się na jednego z zabójców Bez Twarzy w Domu Czerni i Bieli.

W przedostatnim sezonie „Gry o tron” siostry ponownie zjednoczyły się w swoim rodzinnym domu w Winterfell.

Razem położyły też kres knowaniom Petyra „Littlefingera” Baelisha. Maisie Williams w ostatniej rozmowie z Entertainment Weekly wyznała, że siostry Stark będą kontynuować tę współpracę w ostatnim sezonie serialu HBO:

W minionych odcinkach Jon myślał swoim penisem, co było trudnym czasem dla Sansy. W tym sezonie zobaczymy, że Arya współpracuje z Sansą i tylko czasami powołuje się na Jona. Stanie obok Sophie napełniało mnie siłą. Sophie i ja jesteśmy bliskimi przyjaciółkami, więc nie wymagało to z naszej strony aktorstwa.

Aktorka wspomniała drogę, którą przebyła Arya na przestrzeni poprzednich serii.

Williams powiedziała, że po przeczytaniu scenariusza obejrzała ponownie 1. sezon. To dlatego, że w nowych odcinkach będzie można odnaleźć wiele odwołań do niego.

Jest tak wiele scen, które będą wyglądać podobnie. Obejrzałam te odcinki też po to, żeby przypomnieć sobie drogę, którą przebyłam. Chciałem, żeby Arya zatoczyła koło i spróbowała zasmakować czegoś w rodzaju normalności z czasów kiedy była młodsza. Tym razem wygląda na to, że ma podwójną osobowość - jest tak wiele emocji i wspomnień, które powracają, gdy jest z rodziną, a rzeczy, o które walczy, stają się zupełnie inne. Jednak Arya wciąż pozostaje na tej samej ścieżce wiodącej do zabicia Cersei. Tak więc istnieje pewien rozłam pomiędzy Aryą próbującą bycia kimś, kim chce być - powrotem do naiwności i niewinności z rodziną - i niedokończonymi sprawami.

REKLAMA

Maisie Williams poruszyła również kwestię odcinka, który zakończy cały serial. Nie zdradziła oczywiście żadnych wątków z fabuły. Zauważyła jednak, że finał prawdopodobnie nie przypadnie do gustu zbyt wielu widzom, ale tylko dlatego, że fani po prostu nie chcą, aby „Gra o tron” się skończyła. Przy takim podejściu, zdaniem aktorki, żadne zakończenie nie byłoby właściwe.

„Gra o tron” wróci z nowymi epizodami do HBO już 15 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA