REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

8. sezon „Gry o tron” to sześć pełnometrażowych filmów. Odcinki mają być jeszcze dłuższe, niż zakładano

Wiedzieliśmy, że finałowy sezon „Gry o tron” będzie liczyć sześć odcinków. Było już także ujawnione, że epizody będą dłuższe niż dotychczas, ale teraz wiemy również, że można je wręcz określić mianem filmów.

08.01.2019
21:32
gra o tron odcinki jak filmy
REKLAMA
REKLAMA

David Nutter, reżyser trzech z sześciu odcinków 8. sezonu przyznał wcześniej, że epizody w finałowej serii będą dłuższe niż 60 minut. Pojawiła się jednocześnie informacja, że nie ma co liczyć na metraż wynoszący 120 minut. Czyli w końcu bardziej godzina, czy jednak dwie godziny?

Szef HBO, Richard Plepler, miał już obejrzeć odcinki, które złożą się na finałowy sezon i jest pełen podziwu:

To spektakl. Twórcy zrobili sześć filmów. Oglądając odcinki miałem wrażenie, że oglądam film. Ekipa wiedziała, że poprzeczka jest zawieszona wysoko. Udało im się ją przeskoczyć. Oglądałem wszystko dwa razy bez żadnego CGI i jestem pod wrażeniem. Wszystkich czeka niezwykle opowiedziana historia i naprawdę magiczna produkcja.

Zbierając wszystkie podane informacje w całość, należy założyć, że odcinki powinny mieć długość ok. 90 minut.

Skoro Plepler miał wrażenie oglądania filmów, więc najpewniej ma na myśli pełny metraż. Wcześniej jednak wykluczono, że czas trwania poszczególnych epizodów wyniesie 120 minut lub więcej. Łatwo więc wysnuć wnioski sprowadzające nas do 90 minut, choć nie można być tego w pełni pewnym.

Za powyższym przemawia jednak fakt, że również Iain Glen, czyli serialowy Jorah Mormont, porównywał nadchodzące odcinki do pełnych metraży:

Ostateczne scenariusze są naprawdę wyjątkowe. Wszyscy usiedliśmy, aby odczytać sześć pełnometrażowych odcinków. Kręcenie zajęło więcej czasu, kosztowało to więcej i jest bardziej zaskakujące.

W tym samym tonie wypowiadała się także odpowiedzialna za dźwięk serialu Paula Fairfield. Ona także nazwała odcinki pełnymi metrażami.

„Gra o tron” dobiega końca, ale finał ma nas powalić na kolana.

Długość odcinków to jedno. Już samo to napawa optymizmem. Wiemy jednak, że w wieńczącym serię sezonie mamy oczekiwać największej bitwy w historii telewizji, która zajmie cały jeden odcinek.

REKLAMA

Dotychczasowe sezony „Gry o tron” można oglądać na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA