REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ostatni sezon Gry o tron dopiero za kilka miesięcy, ale wiemy o nim już całkiem sporo

Pytania o 8. sezon Gry o tron powracają jak bumerang. Informacje przekazywane przez twórców są skąpe i enigmatyczne. Mimo to zebraliśmy już co nieco szczegółów. Co wiemy o finałowym sezonie serialu Gra o tron?

14.11.2018
14:48
gra o tron sezon 8
REKLAMA
REKLAMA

W tekście znajdują się możliwe spoilery z Gry o tron. 

Szczegóły dotyczące produkcji 8. sezonu serialu Gry o tron są chronione niczym najbardziej newralgiczne dane. Scenariusze ulegające samozniszczeniu, surowe klauzule poufności czy zabójca dronów - HBO robi wszystko, by fani otrzymali konkretne informacje wtedy, gdy nadejdzie na to właściwy czas.

Wczoraj ujawniono przybliżony termin premiery ostatniego sezonu Gry o tron. To najważniejsza wiadomość z obozu produkcji od kilku tygodni. Wcześniej ujawniono kilka innych szczegółów na temat serialu.

Gra o tron sezon 8 - co już wiemy?

Zgodnie z domysłami fanów, które krążyły w sieci od jakiegoś czasu, finałowy sezon Gry o tron zadebiutuje w kwietniu 2019 roku. Maisie Williams, serialowa Arya Stark, ujawniła wcześniej w jednym w wywiadów, że pierwszy odcinek pojawi się w kwietniu. Kwestią czasu było zatem potwierdzenie przez HBO tej informacji.

Sezon 8. składać się będzie tylko z 6 odcinków. Poprzedni sezon zamknął się co prawda w 7 epizodach, jednak twórcy przyzwyczaili nas do dłuższych produkcji. Pierwsze 6 serii składało się z 10 części. Możliwe jednak, że poszczególne odcinki 8. sezonu zostaną wydłużone. Mówi się nawet o 80 minutach.

Gra o tron sezon 8 - fabuła i bohaterowie.

Wiemy już, że finał produkcji HBO rozpocznie się w Winterfell. Do siedziby rodu Starków przybędą Daenerys i Jon Snow, a także inni bohaterowie. Niektórzy z nich nie mieli jeszcze okazji do spotkania na planie. Inni nie widzieli się przez długi czas. Wszystkich połączy wspólny wróg - nadchodząca Armia Umarłych.

W finałowym sezonie na pewno zobaczymy ponownie Carice van Houten w roli Melisandre, o czym poinformowała sama aktorka. Melisandre jest na liście osób, które chce zabić Arya Stark. Niewykluczone zatem, że dojdzie do bliskiego spotkania obu bohaterek.

Wiemy także, że do obsady dołączy Wilf Scolding. Walijski aktor zagra ojca Jona Snow, Rhaegara Targaryena. Do obsady dołączy również Marc Rissmann. Aktor wcieli się w rolę stojącego na czele Złotej Kompanii Harry'ego Stricklanda.

Finałowy sezon to także nowi bohaterowie - do produkcji dołączy między innymi polski aktor, Paweł Sakowski. Wedle jego zapewnień, finał serialu wprawi w zdumienie nawet wymagających fanów.

Wielka bitwa finału.

Punktem kulminacyjnym finałowego sezonu ma być największa ze wszystkich bitew dotychczas rozegranych na planie Gry o tron. Zdjęcia do niej powstawały w Irlandii Północnej przez rekordowy czas 55 dni.

Również zakończenie sezonu zapowiada się świetnie, o czym poinformowała Emilia Clarke, serialowa Daenerys. Aktorka stwierdziła, że ostatnia scena z jej udziałem całkowicie ją “rozj***ła. Z kolei Kit Harington, serialowy Jon Snow, zapowiada kontrowersyjny finał. Ósmy sezon ma być oprócz tego najbardziej krwawym ze wszystkich odsłon Gry o tron.

REKLAMA

W międzyczasie trwają prace na serialowym prequelem Gry o tron. Jego akcja została umiejscowiona tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z sagi George’a R.R. Martina i serialu HBO. Serial opowie o końcu Ery Herosów i wojnie Azora Ahaia z Innymi. Do obsady dołączyła niedawno Naomi Watts.

Jeśli potrzebujecie odświeżyć wiedzę na temat serialu, wszystkie poprzednie sezony dostępne są w serwisie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA