REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Arya Stark ma za długi język? Prawdopodobnie poznaliśmy datę premiery 8. sezonu Gry o tron

Wiedzieliśmy już, że Gra o tron powróci dopiero w 2019 roku, ale wciąż nie znamy dokładnej oficjalnej daty premiery hitu HBO. Maisie Williams, która wciela się w Aryę Stark, prawdopodobnie zdradziła jednak, kiedy serial ponownie zawita na ekrany.

29.01.2018
11:42
Gra o tron 8 sezon premiera
REKLAMA
REKLAMA

Dotychczasowe siedem sezonów Gry o tron cieszyło się niezwykłą popularnością. Spoilery, przecieki i spekulacje odnośnie premiery czy fabuły były najgorętszymi tematami w sieci. Dlatego ostatni sezon produkcji zapowiada się jako jedno z największych wydarzeń w historii telewizji. Aby jak najdłużej utrzymać wszystko w sekrecie i zabezpieczyć się przed hakerami, twórcy zdecydowali się nakręcić kilka alternatywnych zakończeń. W ten sposób nawet ekipa nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić, jaki będzie finał serialu.

Nikt nie ma jednak wpływu na zdradzanie informacji o premierze.

Jeszcze przed jakimkolwiek oficjalnym oświadczeniem ze strony HBO Sophie Turner, czyli serialowa Sansa Stark, dała do zrozumienia, że Gra o tron nie wróci w tym roku. Teraz sugestie co do daty premiery finałowego sezonu Gry o tron poczyniła Maisie Williams, która wciela się w Aryę Stark. Aktorka w wywiadzie dla Metro przyznała, że trwające już zdjęcia do 8. sezonu serialu zakończą się w grudniu.

A pierwszy odcinek będzie dostępny w kwietniu.

Nie zostało to jeszcze w żaden sposób potwierdzone przez HBO. Biorąc jednak pod uwagę, że doniesienia ze strony członków obsady najczęściej okazują się prawdziwe, to również Williams można uznać za wiarygodne źródło. Wskazana data oznaczałaby powrót do terminarzu pierwszych sześciu sezonów, które również zaczynały się w kwietniu.

Gra o tron 8 sezon premiera class="wp-image-129328"

Zdjęcia rozpoczęły się już w październiku minionego roku. Tak długi okres podyktowany jest połączeniem większości wątków serialu; dotychczas za historie poszczególnych postaci odpowiadały pojedyncze ekipy. W 7. sezonie doszło do spotkania części głównych bohaterów. W związku z tym różne zespoły stworzyły jeden, dzielący się obowiązkami i czasem pracy na planie. Zresztą, jeśli kręcenie najkrótszego sezonu (sześć odcinków) potrwa dłużej niż przygotowanie którejkolwiek z wcześniejszych odsłon serialu, to możemy spodziewać się naprawdę spektakularnego widowiska.

REKLAMA

Wiemy zatem, nie tylko kiedy możemy spodziewać się premiery 8. sezonu, ale również, co czeka nas w finałowej serii.

Niedawno pojawiły się doniesienia na temat pierwszej sceny 8. sezonu, która ma rozgrywać się w Mieście Zimowym pod murami Winterfell. Znamy też kilka potencjalnych spoilerów z ostatnich odcinków serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA