REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jak skończy się Gra o tron? Wyciekły fragmenty scenariusza, a w nich epilog

Gra o tron wróci na ekrany dopiero w 2019 roku, a fani spragnieni nowych wieści z Westereos przez najbliższe kilkanaście miesięcy jedyne na co mogą liczyć, to spoilery. Te pojawiły się już teraz.

02.01.2018
18:15
Gra o tron 8 sezon spoilery
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na potencjalne spoilery z 8. sezonu Gry o tron - czytasz na własną odpowiedzialność!

HBO nie spieszy się z premierą finałowego sezonu Gry o tron. Seria będzie najkrótszą z dotychczasowych i składać się będzie na nią zaledwie sześć epizodów. Odcinki będą jednak dłuższe niż zwykle, a ponieważ większość bohaterów już się spotkała, proces produkcyjny serialu się wydłuży.

Gra o tron 7 sezon oglądalność w Polsce HBO class="wp-image-92973"

2018 rok bez Gry o tron

W tym roku po blisko dwuletniej przerwie obejrzymy 2. sezon Westworld. Na powrót największego hitu HBO poczekamy zaś aż do przyszłego roku. Na otarcie łez pozostała nam wyłącznie polska Korona królów oraz… przecieki.

W sieci pojawiły się dość wiarygodnie wyglądające spoilery. Źródłem przecieku jest jeden z użytkowników serwisu Reddit. W sieci pojawiło się po jednej stronie scenariusza z 3. i 6. odcinka oraz dwie strony z 5. epizodu. Co prawda nie ma pewności, że zaprezentowany został prawdziwy scenariusz, bo równie dobrze może to być radosna twórczość fana, ale i tak postanowiłem się im przyjrzeć.

Gra o tron - spoilery z 3. odcinka 8 sezonu.

W tym epizodzie pojawią się Tyrion, Arya, Sansa, Brienne, Podrick i Ogar. Sympatyczniejszy z braci Clegane będzie prowadził powóz, na którym znajdą się pozostali bohaterowie.

Gra o tron 7 odcinek 3 HBO class="wp-image-90655"

Powóz zostanie zaatakowany przez nieumarłych. Ogar będzie próbował uciec, tratując widma, ale rozbije się. Bohaterów zaatakuje wcielony do armii Nocnego Króla dothracki jeździec. Niewykluczone, że w tej scenie Podrick pożegna się z życiem.

Gra o tron - spoilery z 5. odcinka 8 sezonu.

W tym przypadku zdradzono nam nie jedną, a aż trzy sceny. Pierwsza z nich pokazuje rozmowę pomiędzy Jaime’em i Cersei. Brat próbuje przekonać siostrę, że Jon Snow nie jest ich wrogiem, ale rodzeństwo Lannisterów nie potrafi dojść do porozumienia. Cersei wytyka Jaime’emu, że ją opuścił.

W drugiej scenie, w której ponownie pojawia się to samo rodzeństwo, Jaime przekonuje Cersei, by nie ratowała Królewskiej Przystani przed atakiem Nocnego Króla. Można założyć, że królowa będzie chciała wylać dziecko z kąpielą i spróbuje powstrzymać nieumarłych, paląc stolicę Westeros do cna.

W kolejnej ze scen pojawiają się Brienne oraz Ogar. Przedzierają się wspólnie przez ulice Królewskiej Przystani, zmierzając w stronę Czerwonej Twierdzy.

 class="wp-image-92717"

Gra o tron - spoilery z finału 8 sezonu.

Serial zakończy się na 6. odcinku 8. serii. Przeciek nie zdradza nic szczególnego na temat zakończenia głównego konfliktu w Grze o tron, a prezentuje zapis wyłącznie jednej sceny. Zwiastuje ona niestety marny koniec jednej głównej z postaci i wygląda wręcz na… epilog.

W scenie pojawią się Tyrion i Bronn, a Jaime jest przeklinany za to, że dał się zabić, zanim spłacił swój dług. Tyrion prezentuje w tym momencie swojemu towarzyszowi twierdzę Bliźniaki jako nagrodę. Z rozmowy wynika, że Bronn samodzielnie poradził sobie z generałami Złotej Kompanii.

Jak się skończy Gra o tron?

REKLAMA

Jeśli opisywany wyżej przeciek jest prawdziwy, to armia Nocnego Króla zostanie pokonana, a my zobaczymy sceny po zakończeniu wojny. Do końca serialu przeżyją Bronn, Tyrion i Cersei, ale polegnie - przynajmniej - Jaime.

Mam jednak nadzieję, że więcej przecieków na temat zakończenia się nie pojawi. Oby środki ostrożności, które powzięło HBO, by nie dopuścić do zdradzenia zakończenia serialu przed emisją, okazały się wystarczające. W przypadku 7. sezonu się nie udało

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA