REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gra o tron w wersji... anime? Fani udowadniają, że jest to możliwe

Gra o tron nie tylko angażuje fanów, ale również inspiruje ich do podejmowania własnych inicjatyw. Jednym z takich działań jest czołówka, która mogłaby poprzedzać odcinki serii w wersji... anime.   

06.10.2017
21:45
Gra o tron jako anime? Fani udowadniają, że jest to możliwe
REKLAMA
REKLAMA

Możemy zastanawiać się, jaka forma ekranizacji jest najlepsza, aby oddać klimat i koloryt oryginału. Można też pofantazjować o tym, jak wyglądałyby konkretne dzieła, gdyby wykonać je w odmiennej stylistyce. Ale przecież nie trzeba do tego używać samej wyobraźni, bo jeden z fanów zrobił to za nas.  

Przedstawił czołówkę serialu Gra o tron, tak jak wyglądałaby ona, gdyby przygotowywali ją specjaliści od japońskiej animacji.

Warto zauważyć, że bohaterowie - wzorowani na oryginalnej serii telewizyjnej - oddani są bardzo wiernie, mimo dość uproszczonej kreski. Ale już scena, w której Nocny Król rzuca swoją włócznią jest przedstawiona zupełnie inaczej. To wygląda naprawdę dobrze! 

Gra o tron jako anime:

REKLAMA

Gdybyśmy popuścili wodze fantazji jeszcze odrobinę, to moglibyśmy wyobrazić sobie, że obok pięciu zapowiedzianych przez HBO spin-offów, pojawi się remake właśnie w stylu anime. Miałoby to swoje zalety, bo przecież z całą pewnością udałoby się uniknąć kosztów związanych z efektami specjalnymi, a przy okazji byłaby spora szansa, że na ostatni sezon nie musielibyśmy czekać aż tak długo.

Autorem filmu jest francuski animator, Malec, który na swoim kanale prezentuje rapowe bitwy między postaciami znanymi z popkultury.  

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA