REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Na spin-off Gry o tron jeszcze sobie trochę poczekamy, ale HBO uchyla rąbka tajemnicy

HBO planuje spin-off Gry o tron od dawna, ale do tej pory nie wiedzieliśmy o nim prawie nic. Stacja wreszcie odsłania pierwsze karty.

27.07.2017
13:18
spin-off gry o tron data premiery
REKLAMA
REKLAMA

Obecnie w emisji jest 7. sezon najbardziej kasowego hitu stacji HBO. Ostatnia seria Gry o tron zepnie klamrą opowiadaną na telewizyjnych ekranach przez ostatnie 7 lat historię. Co wcale nie oznacza, że pożegnamy się z Westeros na dobre.

Im bliżej do zakończenia serialu, tym bardziej spin-off Gry o tron ciekawi fanów.

Władze HBO rozważają cztery lub pięć różnych koncepcji serialu, który miałby rozgrywać się w tym samym uniwersum co Gra o tron. George R.R. Martin, który będzie pomagał w produkcji spin-offa, postanowił wyjaśnić, czego można się po nim spodziewać.

Wedle słów Martina wszystkie rozważane przez HBO pomysły to de facto prequele, aczkolwiek żaden nie opowie o Rebelii Roberta, ani nie będzie adaptacją Opowieści z Siedmiu Królestw. Autor sagi nie zdecydował się jednak zdradzić, czego serial będzie dotyczył.

Spin-off Gry o tron - nowe informacje

Entertainment Weekly podaje, że udostępnione przez George'a R.R. Martina informacje zostały potwierdzone przez dyrektora programowego HBO, Caseya Bloysa. Nie pozostawił jednak wątpliwości: na nowy serial opowiadający o Westeros jeszcze sobie trochę poczekamy.

HBO nie zamierza startować ze spin-offem - nawet jeśli będzie on prequelem, a nie kontynuacją Gry o tron - zanim główna seria się nie zakończy. Stacja nie chce rozmieniać na drobne uwagi fanów. Najważniejsze jest dla nich godne zakończenie 8-letniej serialu. Na poboczne opowieści przyjdzie kolej później.

Spin-off Gry o tron to naturalny krok. Szefostwo HBO ma w ręku zbyt silną markę, by pozwolić jej odejść w niebyt - tym bardziej, że jej następcy w ramówce jak na razie próżno szukać. Westworld jest dopiero na początku drogi i nie ma pewności, że kiedykolwiek będzie tak popularny jak Gra o tron.

Dostaliśmy też potwierdzenie, że w spin-offie nie pojawią się też w ogóle bohaterowie ze znanego serialu. Przygoda aktorów z Grą o tron zakończy się na finale 8. serii.

REKLAMA

Bloys dodał też, że spin-off Gry o tron pojawi się najwcześniej rok po zakończeniu adaptacji prozy Martina. W dodatku nie na pewności, że ósma seria zostanie wyemitowana w 2018 roku. HBO ma już gotowy scenariusz, ale nadal nie potwierdziło daty premiery.

Pojawiły się jakiś czas temu plotki, że emisja może zostać przesunięta i czeka nas przerwa dłuższa niż rok - tak samo jak w przypadku drugiej serii Westworld. Jeśli finałowy sezon Gry o tron trafi na telewizyjne ekrany dopiero w 2019 roku, to spin-off pojawi się najwcześniej w 2020...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA