REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Gra o tron”: HBO zapowiada pierwszy oficjalny konwent dla fanów

HBO oficjalnie ogłosiło specjalny konwent dla fanów „Gry o tron”, który odbędzie się już w lutym.

04.09.2021
11:05
gra o tron konwent dla fanów hbo
REKLAMA

Firmy Warner Bros. Themed Entertainment i Creation Entertainment ogłosiły, że oficjalny konwent (fanowska impreza) poświęcony serialowi „Gra o tron” odbędzie się w dniach 18-20 lutego 2022 roku w Rio Hotel & Suites Convention Center w Las Vegas.

Trzydniowe wydarzenie upamiętniające ośmiosezonowy flagowy hit HBO obejmie wizyty gości specjalnych, dyskusje panelowe, konkursy cosplayów i ciekawostek, autografy, możliwości robienia wspólnych zdjęć z aktorami i ekskluzywne, unikatowe gadżety z „Gry o tron”. Ceny biletów i data rozpoczęcia ich sprzedaży, a także pełny harmonogram, zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach.

REKLAMA

Nie da się ukryć, że mimo głębokiego rozczarowania finałem serialu (czy też – szerzej – ostatnimi jego sezonami), do samego końca utrzymał on szeroką, złożoną z wiernych widzów i fanów publikę, którzy postanowili pozostać z produkcją na dobre i złe. Ta znakomita niegdyś seria, której jakość spadała tym bardziej, im bardziej wzrastał jej budżet, stała się globalnym fenomenem i przełomową telewizyjną produkcją wyznaczającą trendy. Peter van Roden, starszy wiceprezes Warner Bros. Themed Entertainment, skomentował imprezę, która z pewnością – nie oszukujmy się – wzbudzi zainteresowanie rzeszy miłośników franczyzy:

REKLAMA

„Gra o tron” to fenomen kulturowy obejmujący nieprawdopodobną liczbę fanów i cieszymy się, że możemy uczcić ten serial podczas pierwszego oficjalnego konwentu. To ekscytująca inicjatywa, rozwijająca jedną z naszych globalnych franczyz i pozwalająca fanom jeszcze głębiej zanurzyć się w świecie Westeros i nie tylko. To będzie niezapomniane przeżycie, które pokochają lojalni i nowi fani.

Wielu fanów ma nadzieję, że przy okazji konwentu możemy otrzymać materiały promujące nadchodzący serial z uniwersum, czyli spin-off pt. House of the Dragon”. Jego premiera ma odbyć się w 2022 roku (zdaniem George'a R.R. Martina będzie to wiosna). O serialu poświęconym losom rządzących w Westeros Targaryenom, wiemy już co nieco. Pierwsze zdjęcia wzbudziły ekscytację, ale też i kontrowersje. Wierzymy, że nowy materiał jakością będzie bliższy pierwszym sezonom flagowca HBO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA