REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Nowym spin-offem „Gry o tron” będzie „10,000 Ships”. Czy opowie o księżniczce Nymerii?

HBO nie przejmuje się znaczącym spadkiem pozytywnych opinii o „Grze o tron” i ostro pracuje nad kilkoma serialowymi spin-offami. Wiele wskazuje, że następnym projektem po „House of the Dragon” będzie prequel „10,000 Ships” o podróży księżniczki Nymerii.

26.05.2021
9:51
gra o tron spin-off
REKLAMA

Popularna stacja telewizja w ciągu ostatnich tygodni bardzo starała się pokazać, że marka „Gry o tron” wciąż jest silna. Efekt finalny nie okazał się jednak przesadnie imponujący. Hucznie zapowiadana Żelazna Rocznica napotkała duży opór ze strony wciąż rozżalonych fanów, a doniesienia o kolejnej aktorce źle traktowanej na planie serialu postawiły HBO w złym świetle. Najnowsze kłopoty w połączeniu z wcześniejszym zamieszaniem wokół 8. sezonu sprawiają więc, że reputacja „Gry o tron” wydaje się nie do naprawienia.

REKLAMA

HBO liczy natomiast, że ten zły trend uda się odwrócić dzięki powstającym właśnie spin-offom. Na pierwszy rzut pójdzie prequel „House of the Dragon”, który faktycznie ma kilka mocnych atutów dających stacji nadzieję na narodziny globalnego hitu. Ale po prawdzie, to nawet ta produkcja nie jest w stanie wyrwać się całkowicie z oparów kontrowersji. Ostatnio z powodu rasistowskich komentarzy na temat jednego z ujawnionych bohaterów.

A w międzyczasie HBO pracuje nad innymi spin-offami, w tym nad „10,000 Ships”.

Wczesne informacje o trzech dodatkowych produkcjach planowanych przez firmę pojawiły się w marcu bieżącego roku. Jeden z ujawnionych spin-offów miał dotyczyć podróży Rhoynarów ze swoich pierwotnych ziemi w Essos do Westeros. Wiele wskazuje na to, że to właśnie „10,000 Ships” obejrzymy w następnej po „House of the Dragon” kolejności. Jak donosi portal Deadline, poznaliśmy nazwisko scenarzystki prequela o księżniczce Nymerii. Zadanie napisania skryptu produkcji otrzymała Amanda Segel („Helstrom”, „Mgła”).

REKLAMA

Akcja „10,000 Ships” będzie rozgrywać się około tysiąca lat przed wydarzeniami głównej serii. Spin-off opowie historię wielkiej migracji mieszkańców państw-miast zgromadzonych na brzegach wielkiej rzeki Rhoyne w Essos. Po przegranej wojnie z Valyrią do podróży przez wąskie morze poprowadziła ich wojownicza księżniczka Nymeria, której wielką fanką był Arya Stark (stąd takie a nie inne imię jej wilkora). Rhoynarzy ostatecznie trafili do Dorne i to z tamtejszym ludem się ostatecznie wymieszali. Nymeria stała się z kolei królową tego kraju, a o jej licznych romansach powstała książka „Miłostki księżniczki Nymerii”.

House of the Dragon” zadebiutuje w 2022 roku. Nie wiadomo, kiedy światło dzienne ujrzą następne spin-offy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA