REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

TVP wyprodukowała nowy serial: kryminał noir o wielkiej skali. Powstał za czasów poprzedniej władzy

Już niebawem na telewizyjnych ekranach zadebiutuje nowy serial historyczny TVP. Co ciekawe, został on zamówiony jeszcze za czasów poprzedniej władzy Telewizji Polskiej. Produkcja nosi tytuł "Gra z cieniem", a jej akcja będzie rozgrywać się w stalinowskiej Polsce w latach 50.

04.06.2024
12:47
tvp gra z cieniem nowy serial
REKLAMA

W minionych latach powstało sporo produkcji historycznych i biograficznych pod szyldem TVP. W serwisie TVP VOD dostępne są takie tytuły jak "Osiecka", "Historia Roja", "Młody Piłsudski" czy "Bodo", a także seriale wojenne, wśród których wymienić można "Wojenne dziewczyny", "Zatokę szpiegów", "Kamerdynera" czy "Ludzi i bogów". Do puli chętnie oglądanych przez Polaków produkcji niebawem dołączy także "Gra z cieniem", która została zamówiona jeszcze za czasów, kiedy prezesem TVP był Mateusz Matyszkowicz.

REKLAMA

Gra z cieniem - o czym będzie nowa produkcja historyczna TVP?

Portal Gazeta.pl podaje, że "Gra z cieniem" będzie nie tylko historyczną, ale również kryminalną produkcją. O fabule wiadomo na razie tyle, że akcja toczyć się będzie w latach 50. w stalinowskiej Polsce. Na ekranie pojawią się znani aktorzy i aktorki - w rolach głównych obsadzeni zostali Natalia Rybicka ("Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", "Szpilki na Giewoncie"), Karolina Gruszka ("Za duży na bajki 2", "Maria Skłodowska-Curie"), Anna Dereszowska ("Lulu", "Komisarz Mama"), Grzegorz Małecki ("Na układy nie ma rady", "Polowanie na ćmy") i Marcin Hycnar ("Sługa narodu", "Piłsudski").

Za reżyserię "Gry z cieniem" odpowiada Kinga Dębska ("Moje córki krowy", "Zabawa zabawa", "Plan B"), z kolei autorami scenariusza są Anna i Maciej Świerkoccy ("Tam i z powrotem"). Serial kręcono w Łodzi, Kaliszu, Zgierzu, Pabianicach oraz miejscowościach w gminie Bełchatów. Serwis Wirtualne Media przekazał, że obecnie "Gra z cieniem" jest w fazie postprodukcji. Wiadomo już, że jego emisja odbędzie się w niedzielne wieczory i zastąpi emitowany dotąd serial kostiumowy "Matylda". Tytuł przyciągnął wiosną sporą publiczność - oglądało go średnio 1,94 mln widzów.

Wczoraj skończyliśmy 170-dniowy okres zdjęciowy (94 dni zdjęciowych) mojego nowego projektu "Gra z cieniem". Kryminał noir, lata pięćdziesiąte. Ogromna skala, rewelacyjni aktorzy i współpracownicy. Zdjęcia wyjątkowy Adam Sikora. Na antenie już jesienią. Dziękuję wszystkim. Po takim projekcie już niczego zawodowo się nie boję!

- napisała na Instagramie reżyserka.
REKLAMA

O serialach TVP czytaj w serwisie Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA