REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Gwiazdy o ukraińskich korzeniach sprzeciwiają się agresji Putina. "Pękło mi serce"

Międzynarodowe gwiazdy o ukraińskich korzeniach, postanowiły wesprzeć swoich rodaków w walce przeciwko Putinowi. Sprzeciw wobec agresji Rosji wyraziły Vera Farmiga, Regina Spektor czy Katheryn Winnick. W mediach społecznościowych potępiają wojnę i dumnie wypowiadają się o swoim pochodzeniu.

25.02.2022
11:10
ukraina wsparcie artyści vera framiga
REKLAMA

Władimir Putin postanowił zaatakować Ukrainę. Stało się więc to, czego obawialiśmy się już od dłuższego czasu. Sankcje i sprzeciw międzynarodowej społeczności nic nie dały. Ofiary rosyjskiej agresji dzielnie walczą, a gwiazdy ukraińskiego pochodzenia wyrażają swoje poparcie dla rodaków broniących swojej suwerenności.

Artystki, w których żyłach płynie ukraińska krew, postanowiły zabrać głos w sprawie ataku Rosji na Ukrainę. Dumnie i pewnie stanęły w ten sposób po stronie swoich rodaków. Wśród nich jest Vera Farmiga, Regina Spektor czy Katheryn Winnick.

REKLAMA

Gwiazdy stają po stronie Ukrainy

Międzynarodowych gwiazd ukraińskiego pochodzenia nie brakuje. Korzeniami z sąsiadującego z nami kraju mogą pochwalić się słynne aktorki czy piosenkarki. Wśród nich jest Vera Farmiga, Regina Spektor i Katheryn Winnick.

Vera Farmiga

Nominowana do Oscara za rolę we "W chmurach" aktorka urodziła się co prawda w Stanach Zjednoczonych, ale jej przodkowie są Ukraińcami. Przez pierwsze lata swojego życia Vera Farmiga nie znała słowa po angielsku, a jej dziadkowie dbali, aby dobrze wiedziała, skąd pochodzi. Dzisiaj staje po stronie swoich rodaków. Na Instagramie zamieściła flagę Ukrainy z fragmentem krajowego hymnu i dodała #IStandWithUkraine.

Vera Farmiga - Ukraina

Regina Spektor

Nominowana do nagrody Grammy piosenkarka również nie wstydzi się swoich rosyjsko-ukraińskich korzeni. Regina Spektor urodziła się w Moskwie, a w 1989 roku wraz z rodzicami wyemigrowała do Nowego Jorku. W emocjonalnym poście wyraziła swój sprzeciw wobec wojny, porównując działania Putina do taktyki nazistów z czasów II wojny światowej.

Dzisiaj pękło mi serce, ponieważ nieważne ile wielkich dzieł sztuki i muzyki (...) opowiada o horrorze wojny, nowi Mistrzowie Wojny wciąż powstają i to w każdym narodzie... Wysyłają kolejne dzieci na rzeź. Było i jest na świecie wielu nazistów. Na Ukrainie są za to miliony cywilów, którzy zostali wciągnięci w wojnę, a rosyjskie dzieci są wysyłane i zabijane bez innego powodu, niż niekończący się horror "więcej więcej więcej więcej więcej więcej więcej" polityków i korporacji. Jest to przerażające

- czytamy na Instagramie.
Regina Spektor - Ukraina

Katheryn Winnick

Katheryn Winnick najbardziej możecie kojarzyć z "Wikingów". Aktorka urodziła się w Kanadzie, ale uważa się za "dumną Ukrainkę". Na instagramowym stories podzieliła się z fanami zdjęciami ukraińskich przodków. Chciałaby nakłonić swoich obserwatorów, aby wspierali Ukrainę.

Katheryn Winnick - Ukraina
REKLAMA

Gwiazdy wspierają Ukrainę

Międzynarodowe gwiazdy robią, co mogą, aby wesprzeć Ukrainę w tych trudnych czasach. W mediach społecznościowych kolejne artystki o ukraińskich korzeniach wyrażają słowa poparcia i z dumą piszą o swoim pochodzeniu. Tak jak wszyscy mają nadzieję, że ten koszmar szybko się skończy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA