REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Obsada 9. epizodu Gwiezdnych wojen powiększa się o kolejne nazwiska. Co wiemy o nowych postaciach?

Całkiem niedawno rozpoczęliśmy oficjalne odliczanie do premiery filmu Gwiezdne wojny epizod IX . To oznacza, że teraz o projekcie regularnie będzie głośno. Teraz do obsady filmu dołączył znany z Doktora Who Matt Smith. Nie jest on jednak jedynym nowym aktorem w produkcji.

29.08.2018
12:51
gwiezdne wojny epizod IX
REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcia do 9. części kultowej sagi już trwają. Do pracy na planie wrócili już Chris Isaac czy John Boyega, którzy wcielają się w Poe oraz Finna. W obsadzie filmu J.J. Abramsa znaleźli się także inni aktorzy znani z poprzednich odsłon, jak Daisy Ridley (Rey), Adam Driver (Kylo Ren), Joonas Suotamo (Chewbacca), Kelly Marie Tran (Rose) czy Domnhall Gleeson (Hux). Nie zabraknie także weteranów serii, bo na planie pojawią się Mark Hamill (Luke), Billy Dee Williams (Lando Calrissian) czy Anthony Daniels (C-3PO). Pojawiły się także doniesienia, że na ekranie zobaczymy Carrie Fisher, która miała zdążyć nakręcić kilka scen z udziałem Lei Organy. Ponadto do swoich ról wrócą także Greg Grunberg (Snap Wexley), Lupita Nyong'o (Maz Kanata) czy Billie Lourd (Connix).

W Gwiezdnych wojnach pojawią się również nowe twarze, a jedną z nich będzie Matt Smith.

Znany z Doktora Who oraz serialu The Crown aktor otrzymał angaż w Lucasfilm. Informacje na temat fabuły trzymane są w tajemnicy, więc nie wiadomo, w jaką postać wcieli się Smith. W tej chwili nie jest nawet pewne, po której stronie Mocy zobaczymy Brytyjczyka.

Ekranowy książę Filip nie jest jednak jedynym nowym nabytkiem gwiezdnej sagi. W  ostatnim czasie do listy płac Disneya dopisano kilka kolejnych nazwisk. Kilka z nich widzowie powinni bez trudu rozpoznać.

Keri Russell

Na początku lipca poznaliśmy pierwszą nową osobę, którą dołączyła do epizodu IX. Znana z serialu Zawód: Amerykanin aktorka otworzyła listę nowicjuszy w Gwiezdnych wojnach. Występ w filmie będzie dla niej kolejną okazją do pracy z Abramsem. Dwójka wcześniej spotkała się na planie Mission Impossible III.

Naomi Ackie

Dla brytyjskiej aktorki będzie to szansa, by zabłysnąć przed szerszą publicznością. Do tej pory oglądaliśmy ją w Lady M. oraz gościnnym występie w Doktorze Who. W przypadku Ackie pojawiły się spekulacje, że zagra ona tajemniczą kosmitkę, zdolną nawigować pośród nieznanych innym bohaterom krain. Informacje te nie zostały jednak potwierdzone przez Lucasfilm.

Richard E. Grant

Tego aktora w zeszłym roku mogliśmy oglądać w filmie Logan: Wolverine. Gdy ogłoszono, że zobaczymy go także w Gwiezdnych wojnach, część fanów natychmiast wysunęła teorię, że zagra on Thrawna. Wielbiciele sagi od dawna marzyli, by znany z książek Timothy’ego Zahna Wielki Admirał Imperium pojawił się na ekranie. Grant zaprzeczył jednak, jakoby miał wcielić się w tego bohatera.

Z Shire do odległej galaktyki. Merry z kultowego Władcy pierścieni Petera Jacksona dołączył do obsady zaledwie kilka dni temu. Aktor marzył o roli w Gwiezdnych wojnach jeszcze przed premierą Przebudzenia Mocy, ale na swoją kolej musiał trochę poczekać. On także spotka się na planie ze starym znajomym J.J. Abramsem, z którym razem pracowali nad serialem Zagubieni.

Lista nowych nazwisk już teraz jest więc całkiem spora. A to na pewno jeszcze nie koniec, bo premiera epizodu IX nastąpi dopiero w grudniu 2019 r. Do tego czasu Lucasfilm zdąży zatrudnić jeszcze całą masę aktorów, w tym do występów cameo. Trzeba się jednak nastawić na to, że szczegóły na temat większości granych przez nich postaci poznamy dopiero w trakcie seansu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA