REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wiemy, kto zagra w IX Epizodzie Star Wars. Do obsady dołączył znany hobbit, jest też szansa, że zobaczymy Leię

Rozpoczęły się prace nad ostatnią częścią nowej trylogii Gwiezdnych wojen. Reżyserem produkcji będzie J.J. Abrams, który zaprosił do obsady nowego aktora. W filmie zagra pewien dobrze znany hobbit z Władcy Pierścieni. Z planu dochodzi też coraz więcej plotek o roli Leii w Epizodzie IX.

27.08.2018
12:19
Gwiezdne wojny: Hobbit w obsadzie i plotki o roli Leii Organy w Epizodzie IX
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera plotki dotyczące fabuły Epizodu IX.

Na HBO zadebiutował w zeszły weekend Ostatni Jedi, a tymczasem coraz więcej dzieje się na planie Epizodu IX Star Wars. Ostatnia część nowej trylogii rozpoczętej po przejęciu praw do marki przez Disneya weszła na plan trzy tygodnie temu. Wciąż trwa jednak kompletowanie obsady filmu. Jak podaje serwis Deadline, dojdzie do ponownego spotkania między J.J. Abramsem i Dominikiem Monaghanem.

Aktor, znany z roli Meriadoka Brandybucka we Władcy Pierścieni, grał u Abramsa w serialu Zagubieni.

Monaghan od dawna podkreślał, że marzy o ponownej grze pod kierownictwem Abramsa. Gdy trwały castingi do Przebudzenia Mocy, aktor publicznie zgłaszał do nich akces. Finalnie okazało się, że Monaghan musiał poczekać kilka lat dłużej, ale doczekał się roli w Gwiezdnych wojnach. Póki co nie wiadomo jednak, w kogo się wcieli.


To jednak nie wszystkie nowe informacje o Epizodzie IX, które trafiły do mediów. Nie od dzisiaj wiadomo, że rola Leii Organy w ostatniej części nowej trylogii miała być bardzo duża, ale plany twórcom pokrzyżowała nagła śmierć Carrie Fisher. Według nowych plotek nadchodzący serial Star Wars: Resistance nie będzie jedynym, gdzie zobaczymy Leię.

Serwis MovieWeb donosi, że Fisher zdążyła nagrać kilka scen do nowego filmu. Pojawią się one na początku filmu. Leia ma rzekomo wysłać pozostałych bohaterów filmu na dwie osobne misje. Poe, Finn i Chewbacca udadzą się na Zewnętrzne Rubieże w poszukiwaniu tajnej bazy Najwyższego Porządku. W międzyczasie Rose i Nien Nunb (drugi pilot Sokoła Millenium podczas ataku na Drugą Gwiazdę Śmierci w Powrocie Jedi) zostaną wysłani z kolei przez Leię na poszukiwanie Maz Kanaty i Lando Calrissiana.

REKLAMA


Powyższe doniesienia mają pewne ugruntowanie w faktach. Kilka tygodni temu potwierdzono, że Lando powróci w Epizodzie IX. Poe i Finn są z kolei widziani razem na wyciekłych niedawno zdjęciach z planu. Trudno na ten moment zweryfikować, czy znany z dobrej dbałości o zachowanie tajemnicy Disney pozwoliłby na tak szeroki wyciek fabuły.

Epizod IX to niejedyna tworzona właśnie nowa historia w świecie Gwiezdnych wojen. Powstanie kontynuacja serialu Wojny klonów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA