REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Stań naprzeciw Kylo Rena. Park rozrywki w świecie „Gwiezdnych wojen" ujawnia nowe atrakcje

Już w tym roku nastąpi wielkie otwarcie jednego z najbardziej ekscytujących parków rozrywki w dziejach. Do tej pory informacje na temat Star Wars Galaxy's Edge były stosunkowo ubogie, ale dzięki nowemu materiałowi filmowemu, poznaliśmy w szczegółach kilka dostępnych w parku atrakcji. Po czyjej stronie staną odwiedzający - Najwyższego Porządku czy Ruchu Oporu?

03.01.2019
22:13
gwiezdne wojny park rozrywki
REKLAMA
REKLAMA

Nowe filmy z serii „Gwiezdne wojny”, które powstały już po przejęciu praw do marki przez nowe władze znalazły równie wielu zwolenników, co bezlitosnych krytyków. Relacje między Kathleen Kennedy i pozostałymi decydentami z Lucasfilmu oraz Disneya a fandomem Star Wars są tak złe, jak nigdy do tej pory. Tak naprawdę poprawić je może tylko doskonały Epizod IX.  Ale zanim to nastąpi, wielbicieli Odległej Galaktyki z pewnością ucieszy otwarcie dwóch parków rozrywki Star Wars Galaxy's Edge.

O planach Disneya, by zacząć zarabiać na marce Gwiezdnych wojen, mówiło się od dłuższego czasu. Pierwsze informacje i grafiki koncepcyjne na temat Galaxy's Edge pojawiły się w marcu ubiegłego roku. To właśnie wtedy ujawniono, że powstaną tak naprawdę dwa parki. Pierwszy z nich zostanie zbudowany jako część kalifornijskiego Disneylandu, a drugi w ramach Walt Disney World na Florydzie. Odwiedzający obie te lokacje staną się częścią wielkiego świata znanego z filmów, gier i książek.

Gwiezdne wojny park rozrywki: Goście trafią na planetę Batuu, gdzie zetkną się z siłami Ruchu Oporu oraz Najwyższego Porządku.

Jak zapewniają twórcy atrakcji, na miejscu nie zabraknie postaci znanych z filmowej trylogii, a także ikonicznych ras obcych czy statków gwiezdnych. Jedną z najważniejszych przejażdżek będzie podróż na pokładzie Sokoła Millenium. Uczestnicy wydarzenia wcielą się w role pilota, strzelca lub inżyniera lotnictwa.

W drugiej z ujawnionych atrakcji - Star Wars: Rise of the Resistance - goście parku będą mogli stać się żołnierzem Ruchu Oporu. Nie tylko wezmą udział w potyczce z siłami Najwyższego Porządku, ale staną naprzeciw samego Kylo Rena. Na opublikowanym zwiastunie Ben Solo pojawia się hełmie z „Przebudzenia Mocy”, co ma sens, skoro akcja wydarzenia będzie się toczyć w czasach przed tuż przed najnowszą trylogią.

REKLAMA

Kiedy dokładnie młodzi (i nieco starsi) fani „Gwiezdnych wojen” będą mogli skorzystać z tych atrakcji?

Dokładne daty debiutu obu parków nie są znane, ale na koniec zwiastuna pojawia się informacja, że wersja z Disneylandu wystartuje w lecie 2019, zaś ta w Walt Disney World na jesieni bieżącego roku. W tego typu przedsięwzięciach zdarzają się opóźnienia, ale w tym akurat wypadku wszystko wydaje iść zgodnie z planem. Takie potencjalne daty pojawiały się w medialnych spekulacjach w połowie zeszłego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA