REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. VOD

Finał sagi Skywalkerów na VOD i w TV. „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” zadebiutują dzisiaj na HBO GO

Platforma HBO GO w ostatnim czasie systematycznie zdobywała prawa do wszystkich pełnometrażowych filmów z serii „Star Wars”. Ostatnim tytułem na liście był debiutujący w zeszłym roku Epizod IX – „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, ale on również trafił właśnie do biblioteki serwisu.

07.08.2020
13:16
gwiezdne wojny skywalker odrodzenie hbo go
REKLAMA
REKLAMA

„Gwiezdne wojny” to jedna z najsłynniejszych serii w historii światowego kina. Polscy fani opowieści z odległej galaktyki przez długi czas nie mieli jednak możliwości legalnego odbioru starszych części sagi. To na szczęście zaczęło się zmieniać w zeszłym roku, przy okazji premiery filmu „Skywalker. Odrodzenie”. Nawet wtedy żaden serwis VOD nie miał jednak praw do wszystkich pełnometrażowych tytułów spod znaku „Star Wars”. Ten stan rzeczy właśnie uległ zmianie.

Na początku lipca platforma HBO GO dodała trylogię prequeli („Mroczne widmo”, „Atak klonów” i „Zemsta Sithów”), animowany film „Wojny klonów” i spin-off „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Tydzień później do biblioteki dołączono oryginalną trylogię i poświęcony wczesnym czasom Rebelii „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. W międzyczasie okazało się zaś, że na fanów „Star Wars” czekają jeszcze dalsze niespodzianki w postaci następujących po sobie premier trzech produkcji należących do stworzonej przez Disneya sequeli.

Dzisiaj przyszedł czas na debiut na HBO GO „Skywalker. Odrodzenie”. A zaledwie dwa dni później film pokaże też stacja HBO.

Produkcja w reżyserii J.J. Abramsa stanowi ostateczne zamknięcie sagi Skywalkerów i pokazuje ostatnie starcie między Ruchem Oporu dowodzonym przez generał Leię Organę a mającym mocarstwowe ambicje Najwyższym Porządkiem. W całe zamieszanie wmiesza się jednak oprócz tego pewien uważany za zmarłego Lord Sithów, który będzie próbować przeciągnąć na swoją stronę Rey.

REKLAMA

Najbliższa przyszłość marki „Star Wars” pod kuratelą Disneya owiana jest w dużej mierze zasłoną tajemnicy (wiemy właściwie tylko o kilku projektach serialowych), a na następny pełnometrażowy film rozgrywający się w odległej galaktyce przyjdzie nam zapewne poczekać kilka lat. Dlatego tym bardziej warto zwrócić uwagę na dołączone do biblioteki HBO GO stworzone do tej pory części sagi.

Film „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” w TV obejrzycie 9 sierpnia o 20:10 na HBO. Kolejne seanse w poniedziałek, środę i czwartek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA