REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wszystko, co wiemy o filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

Ten film powstawał w wielkich bólach i przy niemałych kontrowersjach. Han Solo: Gwiezdne wojny – historie przedstawi losy jednego z najfajniejszych łotrów w historii kina przygodowego. Co wiemy na temat produkcji, która już za niedługo zadebiutuje w kinach?

07.02.2018
20:35
Wszystko, co wiemy o filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie
REKLAMA
REKLAMA

Magazyn Entertainment Weekly otrzymał od Lucasfilm na wyłączność zupełnie nowe fotosy z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. To dobry pretekst, by przypomnieć sobie wszystko, co udało nam się do tej pory dowiedzieć na temat tego filmu. Zwłaszcza że to najbardziej kontrowersyjna produkcja w historii Lucasfilmu.

Han Solo w pierwszej części Gwiezdnych wojen ma ponad trzydzieści lat. Odmłodzenie go o przynajmniej dekadę w spin-offie daje nadzieje na to, że poznamy sporo wydarzeń z jego przeszłości, o których nie mamy pojęcia lub które póki co są bardzo mgliste. To jedna z najlepszych postaci całej Gwiezdnej sagi i w całości mu poświęcony film to świetny pomysł. Pytanie tylko, czy Han Solo grany przez kogokolwiek innego niż Harrisona Forda to nadal Han Solo, którego pokochaliśmy.

Szanse na angaż mieli między innymi Dave Franco, Miles Teller, Blake Jenne, Jack Reynor czy Scott Eastwood. Choć wydawało się, że największe szanse ma ten ostatni, wybór ostatecznie padł na Aldena Ehrenreicha.

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie class="wp-image-132463"
Han i Chewie na pokładzie Sokoła Milenium

Ehrenreich to dwudziestosześcioletni amerykański aktor, urodzony w Kalifornii. Na koncie ma kilka filmów, ale najbardziej znany jest z Ave, Cezar! produkcji braci Coen, w której wcielił się w Hobiego Doyle’a. Wybrano zatem kandydata, który nie jest przesadnie rozpoznawalny, ale jednocześnie zdołał już udowodnić swój talent.

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie class="wp-image-132466"
Alden Ehrenreich jako Han Solo

Kto w pozostałych rolach?

Jako Lando Carlissian wystąpi Donald Glover. W obsadzie znalazła się także znana z Gry o tron Emilia Clarke, która wcieli się w Qi'rę. Ta prawdopodobnie będzie kochanką głównego bohatera. Wiemy też, że w produkcji wziął udział Woody Harrelson, który ma być kimś w rodzaju mentora samego Hana Solo. Jego postać – podobnie jak główny bohater filmu – ma powiązania ze światkiem kryminalnym. W rolę Vadera wcieli się Spencer Wilding. Aktor grał już tę postać w Łotrze 1.

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie class="wp-image-132469"
Donald Glover jako Lando Calrissian

Za reżyserię odpowiedzialni byli Chris Miller i Phil Lord, jednak ostatecznie film stworzył Ron Howard. Skąd ta zmiana? Lord i Miller mieli inny pomysł na gwiezdnowojenną opowieść niżeli wytwórnia Lucasfilm, kontrolowana przez Kathleen Kennedy. Powstających różnic w wizjach nie udało się pogodzić, dlatego też reżyserki duet zrezygnował z dalszej współpracy z wytwórnią.

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie class="wp-image-132472"
Emilia Clarke to filmowa Qi'ra

Na szczęście Ron Howard to znakomity reżyser, odpowiedzialny za filmy z najwyższej półki.

Ceni sobie realizm. Jego obrazy to albo filmy, których powstanie zostało zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami, takie jak znakomite Apollo 13, Wyścig czy Piękny umysł, albo produkcje pokroju Kodu da Vinci sięgające do świata fantazji, jednak twardo próbujące trzymać się realiów.

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie class="wp-image-132478"
Woody Harrelson w roli Becketta

Scenariusz do produkcji o Hanie Solo napisał Lawrence Kasdan, który pracował przy Imperium kontratakuje. Za muzykę odpowiedzialny jest John Powell. Artysta jest znany dzięki swojej pracy przy filmach o Jasonie Bournie oraz Jak wytresować smoka.

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie ma nieco przypominać western.

Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm i producentka filmowa, zdradziła co nieco na temat konwencji spin-offu Gwiezdnych wojen. Zgodnie z jej słowami, produkcji najbliżej będzie do takich gatunków jak western lub filmy typu heist. Ma to tym więcej sensu, że przecież Han Solo kojarzy się z archetypem galaktycznego kowboja, zarówno pod względem zachowania, jak i charakteru.

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie class="wp-image-132475"
Joonas Suotamo jako Chewbacca

Jednym z najważniejszych wątków ma być nawiązanie przyjaźni między Hanem a Chewbaccą. To właśnie w tym filmie poznamy historię jednego z najbardziej rozpoznawalnych i najzabawniejszych duetów w historii kina. Nie ukrywam, że bardzo się na tę historię czekam. Na razie wiemy tylko tyle, że Solo i Chewie wspólnie będą na coś napadać. Niestety, nie wiemy na co. W filmie nie zabraknie też legendarnego Sokoła Milenium.

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie już tego lata. Znamy datę premiery.

Film pojawi się w naszym kraju z raptem dwudniowym opóźnieniem względem reszty świata. Jego datę premiery wyznaczono na 25 maja bieżącego roku. Czy będzie dobry?

REKLAMA

Subiektywnie, mam duże obawy. Mimo wielkiej sympatii do dotychczasowej twórczości Rona Howarda oraz mojego uwielbienia dla Gwiezdnych wojen mam duże obawy. To pierwszy zwiastun produkcji Lucasfilmu, który nie wzbudził we mnie jakichkolwiek emocji. Na szczęście to tylko zwiastun. Film może okazać się od niego dużo, dużo ciekawszy. Na pewno zechcę skonfrontować swoje obawy z rzeczywistością. Tak jak większość z was.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA