REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jak poznali się Han Solo i Chewbacca? Niedługo poznamy nową wersję tej opowieści

Pojawił się pierwszy opis filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie. Najnowszy spin-off sagi Star Wars opowie o spotkaniu kapitana Sokoła Millenium z jego wiernym druhem, Chewbaccą. Będzie wyglądało zapewne zupełnie inaczej niż w legendach.

17.01.2018
20:26
Solo. Gwiezdne wojny - historie
REKLAMA
REKLAMA

Premiera ósmego epizodu Star Wars za nami, więc Disney może ruszać już z machiną promocyjną kolejnego filmu. W końcu za kilka miesięcy do kin trafi kolejny spin-off sagi, którego głównym bohaterem jest młody Han Solo.

W postać, którą kilka dekad temu powołał na ekranie do życia Harrison Ford, wcieli się Alden Ehrenreich.

Na ekranie pojawią się obok niego Emilia Clarke i Woody Harrelson, który raczej nie zagra Garrisa Shrike’a. Obraz wyreżyseruje Ron Howard. Ten został zatrudniony na tym stanowisku po zwolnieniu Phila Lorda oraz Chrisa Millera w wyniku rozbieżności wizji pomiędzy duetem reżyserów a Lucasfilm.

Data premiery drugiego spin-offa Gwiezdnych wojen jest znana od dawna, ale dopiero niedawno Disney zdradził oficjalny tytuł filmu i jego polskie tłumaczenie. W dodatku Solo: A Star Wars Story nie dostał jeszcze ani jednego zwiastuna, chociaż premiera zaplanowana została na 25 maja tego roku.

Lucasfilm jak na razie udostępnił jedynie krótki opis filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie:

Wejdź na pokład Sokoła Millenium i wybierz się w podróż do odległej galaktyki w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny - historie. Rozpocznij przygodę z najukochańszym szmuglerem galaktyki. Podczas serii eskapad rozgrywających się w mrocznym i niebezpiecznym kryminalnym światku Han Solo poznaje swojego przyszłego towarzysza i drugiego pilota, Chewbaccę, a także spotyka sławetnego hazardzistę, Lando Calrissiana. Rozpoczyna się przygoda, która ukształtuje niespodziewanych bohaterów sagi Gwiezdne wojny - oficjalny opis filmu Solo: A Star Wars Story [tłumaczenie własne]

Już wcześniej podejrzewaliśmy, że spotkanie Hana i jego futrzastego kompana zobaczymy na ekranie właśnie w tym filmie. Obecny kanon nie daje odpowiedzi na pytanie, jak rozpoczęła się ich przyjaźń oraz w jaki sposób słynny Wookie zaciągnął u młodego Solo dług życia. Opis spin-offa każe mi wierzyć, że wersja tej historii z filmu będzie inna niż w tzw. legendach.

 class="wp-image-125515"

Jak poznali się Han Solo i Chewbacca?

Losy młodego Hana Solo zostały opisane przez pisarzy na długo przed przejęciem praw do marki Star Wars przez korporację Disney. W wyniku decyzji, która była w dużej mierze podyktowana uśmierceniem Chewbacci w Expanded Universe, stary kanon poleciał do kosza. Od tego czasu historia odległej galaktyki, która pogłębia świat znany z filmów, opowiadana jest od nowa.

W ramach Expanded Universe powstało wiele opowieści o przygodach sławnego przemytnika, zanim na jego drodze pojawili się Luke i Obi-Wan, którzy chcieli zatrudnić go w kantynie w Mos Eisley. W ich ramach opisano, w jaki sposób Han Solo natknął się na swojego przyjaciela, z którym współpracował przez kolejne kilkadziesiąt lat.

Han Solo, zanim stał się właścicielem Sokoła Millenium i rozpoczął przemyt przyprawy dla Jabby, postanowił wstąpić do Akademii Imperialnej.

Nie dana mu jednak była kariera w armii. Widząc, w jaki sposób jego przełożeni traktują zniewolonych Wookiech, postanowił sprzeciwić się rozkazom i uwolnił Chewiego. Solo przypomniał sobie, jak przedstawicielka jego rasy, Dewlanna, uratowała go, gdy ten był jeszcze młodzieńcem.

Pierwszy raz motyw długu życia w uniwersum Star Wars pojawił się w trylogii książek Przygody Hana Solo autorstwa Briana Daleya, aczkolwiek nie odnosił się on do relacji pomiędzy Solo i Chewbaccą. W tym kontekście pojawił się dopiero w kolejnej trylogii poświęconej tym postaciom, które napisała A.C. Crispin.

 class="wp-image-125500"

Expanded Universe pokazało nie tylko początek, ale też koniec znajomości Hana i Chewiego.

REKLAMA

Chewbacca w wycofanym z kanonu Expanded Universe spłacił swój dług wobec Hana Solo w książce Wektor Pierwszy, gdy uratował jego syna Anakina przed niechybną śmiercią. Przypłacił to swoim życiem. Jak wiemy z Przebudzenia Mocy, w nowym kanonie Solo umarł przed swoim druhem. Zginął z ręki swojego syna, Bena.

Ich pierwsze spotkanie, tak jak pożegnanie, też będzie zapewne wyglądać inaczej niż wcześniej. Już pierwszy spin-off sagi pokazał, że Disney dość luźno traktuje wydarzenia z Expanded Universe. Scenarzyści filmu Łotr 1 wykorzystali motywy opowieści o wykradzeniu przez Rebelię planów Gwiazdy Śmierci, ale stworzyli własną wersję tej historii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA