REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Daniel Radcliffe opowie o wypadku na planie "Harry'ego Pottera". To będzie mocny film

HBO pokaże niezwykłą historię zza kulis filmowego "Harry'ego Pottera". Daniel Radcliffe nie tylko w nadchodzącym dokumencie występuje, ale również był jego producentem wykonawczym. "David Holmes: Chłopiec, który przeżył" to w końcu opowieść dotycząca tragicznego wypadku kaskadera zastępującego aktora, jaki miał miejsce w trakcie zdjęć do "Insygniów Śmierci: Części I".

25.10.2023
9:43
harry potter dokument hbo wypadek
REKLAMA

Tytułowy David Holmes współpracował z Davidem Radcliffem od samego początku serii przygód Harry'ego Pottera. Został on bowiem wybrany na dublera aktora już przy okazji "Kamienia Filozoficznego". W trakcie realizacji tej i kolejnych produkcji zaprzyjaźnił się z ich młodocianą gwiazdą. Niestety, jego przygoda z branżą filmową skończyła się tragicznie.

Podczas zdjęć do "Harry'ego Pottera: Insygniów Śmierci: Części I" David Holmes doznał poważnych uszkodzeń kręgosłupa. Wypadek doprowadził do paraliżu i kaskader już do końca swoich dni będzie przykuty do wózka. Stąd też wziął się tytuł zaczerpnięty z prozy J.K. Rowling - "Chłopiec, który przeżył".

Więcej o "Harrym Potterze" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Harry Potter - o czym będzie nowy dokument HBO?

Jak podaje portal MovieWeb, HBO udostępniło oficjalny opis nadchodzącego dokumentu, w którym czytamy:

To film coming-of-age kaskadera Davida Holmesa, cudownego nastoletniego gimnastyka z Essex, który został wybrany na dublera Daniela Radcliffe'a w pierwszym filmie z serii "Harry Potter", kiedy Daniel miał jedynie 11 lat. Przez następną dekadę między tymi dwoma narodziła się nierozerwalna więź, ale podczas przedostatniego filmu zdarzył się tragiczny wypadek, po którym doszło do paraliżu Davida. Uszkodzenie kręgosłupa odwróciło jego świat do góry nogami. Daniel i jego najbliżsi koledzy wspierali Davida i jego rodzinę w najgorszych momentach, kiedy to pogoda ducha i odporność Davida stała się dla nich największym źródłem siły i inspiracji.

David Holmes: Chłopiec, który przeżył - Harry Potter - HBO - dokument
REKLAMA

Wspomniany portal zaznacza, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Daniel Radcliffe i David Holmes wspólnie postanowili opowiedzieć o niebezpieczeństwach związanych z zawodem filmowego kaskadera. W 2020 roku wystąpili bowiem w podcaście "Cunning Stunts", w którym zgłębili temat, jednocześnie rozprawiając się z mitem, że do wypadków na planach nie dochodzi.

"David Holmes: Chłopiec, który przeżył" w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje 15 listopada na antenie HBO i platformie Max. Na ten moment polska data premiery filmu nie jest znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA