REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Dzieje się

Ukraina krytykuje twórców "Białego lotosu" i stację HBO. Chodzi o aktora w 3. sezonie serialu

3. sezon "Białego lotosu" już teraz wzbudza wiele emocji - również ze względu na obsadę. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy skrytykowało twórców serialu za wybór serbskiego aktora, Miloša Bikovića. Ich zdaniem aktor jest prorosyjski, popiera inwazję Rosji na Ukrainę i "łamie prawo międzynarodowe".

26.01.2024
10:35
MSZ krytykuje twórców Białego lotosu
REKLAMA

W tym roku ruszą zdjęcia do 3. już sezonu "Białego lotosu". Razem z bohaterami serialu przeniesiemy się do Tajlandii. Zdjęcia kręcone będą w m.in. w Bangkoku oraz na wyspie Ko Samui. Na 3. sezon będziemy musieli trochę poczekać, gdyż premiera nowej odsłony hitu HBO planowana jest dopiero na 2025 r.

Więcej o serialu "Biały lotos" czytaj w Spider's Web:

REKLAMA

Biały lotos, sezon 3. Ukraina krytykuje twórców

Twórcy serialu ujawnili niedawno obsadę w 3 sezonie. Jak się okazuje, jeden z aktorów został skrytykowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy. Chodzi o serbskiego gwiazdora, Miloša Bikovića. MSZ nie szczędziło mocnych słów stacji HBO i twórcom serialu za to, że obsadzono w nim serbskiego aktora, który "łamie prawo międzynarodowe".

Miloš Biković, serbski aktor, który wspierał Rosję od początku pełnoskalowej inwazji, ma teraz zagrać w trzecim sezonie serialu HBO »Biały Lotos«. HBO, czy to w porządku pracować z osobą, która wspiera ludobójstwo i łamie prawo międzynarodowe?

brzmi fragment komunikatu ukraińskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

MSW oburza się, gdyż serbski aktor ma popierać rosyjską agresję na Ukrainę. 36-letni aktor na swoim koncie ma też udział w rosyjskich filmach, za które dostał odznaczenia od samego prezydenta Rosji - Władimira Putina. Warto dodać, że Biković zagrał w filmie "Udar słoneczny" Nikity Michałkowa, który poparł aneksje Krymu w 2014 r.

REKLAMA

Miloš Biković uhonorowany ważną rosyjską nagrodą

Z kolei cztery lata później podczas ceremonii na Kremlu rosyjski prezydent przyznał serbskiemu aktorowi medal Puszkina. To odznaczenie państwowe Federacji Rosyjskiej, przyznawane osobom mającym znaczne osiągnięcia w sztuce, kulturze, edukacji i literaturze. Sam aktor od 2021 r. posiada rosyjskie obywatelstwo. Sam o sobie pisze w mediach społecznościowych, że jest aktywnym członkiem rosyjskiego społeczeństwa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA