REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

HBO Max będzie tańsze niż HBO GO? Cena zaskakuje. Nowy serwis wystartował w Europie z ostrą promocją

Cena HBO Max może zaskoczyć. Nowa usługa VOD ruszyła w Europie z ostrą przeceną, która obniża cenę do poziomu HBO GO. A dobrych wieści jest nawet więcej.

27.10.2021
14:03
hbo max cena w polsce hbo go premiery
REKLAMA

Polscy użytkownicy muszą czekać na HBO Max dłużej niż początkowo zapowiadano, ale niektórzy szczęściarze w Europie mają już możliwość korzystania z usługi. Co ciekawe, firma zdecydowała się na radykalną promocję z serii "kto pierwszy, ten lepszy". Dzięki niej HBO Max może się pochwalić mocnymi kinowymi premierami i ceną na poziomie HBO GO.

REKLAMA

HBO Polska na początku września oficjalnie zapowiedziało, że data wejścia nowego serwisu HBO Max w naszym kraju przypada na 2022 rok. Nie była to pozytywna wiadomość, bo wcześniejsze sugestie ze strony firmy były inne. WarnerMedia postanowiło jednak w pierwszej kolejności skupić się na Ameryce Południowej i zachodniej części Europy. Dostępem do znacznie poszerzonej biblioteki HBO Max mogą się od wczoraj cieszyć mieszkańcy takich krajów jak Hiszpania, Finlandia, Norwegia, Dania, Andora i Szwecja.

Cena HBO Max

Warunki na każdym z tych rynków są nieco inne, ale łączy je pewna specjalna promocja. Pierwsi subskrybenci HBO Max otrzymają zdecydowanie lepsze warunki umowy niż osoby zwlekające z decyzją o przejściu na nową platformę. Jak podaje portal Variety, standardowa cena za nowe VOD wynosi po przełożeniu około 41-44 zł, ale założenie subskrypcji do końca listopada pozwoli klientom na obniżenie kosztu do 20-25 zł w zależności od omawianego kraju.

Dzięki promocji HBO Max kosztuje mniej lub tyle samo, co HBO GO w Polsce.

Nie mamy stuprocentowej pewności, czy podobną strategię WarnerMedia przyjmie również w Polsce i pozostałych europejskich krajach, gdzie HBO Max ma wystartować na początku 2022 roku. Wydaje się to natomiast bardzo prawdopodobne. Rywalizacja na rynku VOD jest bardzo zażarta, a kwestia ceny nadal ma ogromne znaczenie dla odbiorców. Amazon niedawno obniżył koszt swojej subskrypcji do śmiesznie niskiego poziomu 10,99 zł miesięcznie, co z pewnością zostało zauważone przez konkurentów. Wprowadzenie czasowej promocji nie tylko pozwoliłoby HBO Max na utrzymanie dotychczasowej widowni HBO GO w Polsce, ale też przyciągnęłoby uwagę wielu nowych odbiorców.

Klienci HBO Max bez względu na wszystko nie będą mieli natomiast powodów do narzekania na liczbę nowości trafiających na platformę. Biblioteka nowej usługi sama w sobie wydaje się niezwykle mocna, dzięki połączeniu szeregu różnych kanałów telewizyjnych i mniejszych VOD.

REKLAMA

Listę premier dodatkowo wzmocnią również nowości kinowe wytwórni Warner Bros., które w Europie Środkowej mają w przyszłym roku debiutować na HBO Max po upływie zaledwie 45 dni od debiutu na dużym ekranie. Co oznacza, że nowy "Batman" według wszelkiego prawdopodobieństwa pojawi się na VOD już w połowie kwietnia. Istnieje więc mnóstwo bardzo dobrych powodów, by z niecierpliwością wypatrywać startu HBO Max.

HBO Max na Halloween
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA