REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Batman" - zwiastun filmu z Robertem Pattinsonem. Premiera w 2022 roku

Jest i on – jeszcze cieplutki zwiastun "Batmana". To właśnie w nim Człowieka-Nietoperza po raz pierwszy zagra Robert Pattinson. Czy aktor da sobie radę w Gotham, ale i spełni oczekiwania widzów? Przekonamy się w 2022 roku. Premiera filmu już za dosłownie kilka miesięcy.

16.10.2021
22:38
batman zwiastun filmu 2022 robert pattinson zwiastun
REKLAMA

Zwiastun "Batmana" właśnie ujrzał światło dzienne. Bruce Wayne, który w stroju Batmana strzeże prawa i sprawiedliwości w Gotham, ma teraz twarz 35-letniego Roberta Pattinsona. Jedni DC-maniacy są przerażeni, bo kojarzą go tylko z roli nie człowieka-nietoperza, ale człowieka-wampira w "Zmierzchu". Drudzy zacierają ręce, bo widzieli, że aktor świetnie odnajduje się w dramatycznych i nieoczywistych rolach jak w "Lighthouse" czy "Good Time". I może być najlepszym z Batmanów.

Projekt nowego "Batmana" (tak, film ma po prostu tytuł "The Batman") jest rozwijany od 2014 roku. Pierwotnie tytułowego superbohatera miał zagrać Ben Affleck, który już mierzył się z tym wyzwaniem w filmach "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" oraz "Legion samobójców". Aktor miał też być reżyserem filmu. Ostatecznie nie został ani jednym, a ni drugim, ale przyszłoroczny "Batman" ma być częścią DC Extended Universe.

REKLAMA

Batman - zwiastun filmu. Zobacz wideo:

Batman z Robertem Pattinsonem – wreszcie pojawił się pełen zwiastun

Przed kilkoma dniami widzieliśmy zwiastun... zwiastuna "Batmana". Tym razem otrzymaliśmy pełnoprawny trailer, który został zaprezentowany w czasie wirtualnej imprezy DC FanDome. Z zaprezentowanych w czasie eventu wywiadów dowiedzieliśmy się, że m.in. nie będzie to klasyczny film z genezą superbohatera, ale od razu zostaniemy wrzuceni w historię z jego młodości. W tej wersji Bruce Wayne będzie mieć problemy z tożsamością i z trudnością będzie odgraniczał swoje alter ego od własnej osobowości.

Oprócz Pattinsona, w filmie zagrają jeszcze: Zoë Kravitz (jako Catwoman), Paul Dano (Człowiek-Zagadka), Jeffrey Wright (komisarz James Gordon), John Turturro (mafiozo Carmine Falcone), Peter Sarsgaard (prokurator Gil Colson), Barry Keoghan (policjant Stanley Merkel), Jayme Lawson (Bella Real, kandydatka na burmistrza), Andy Serkis (lokaj Alfred) i Colin Farrell (Pingwin). Reżyserem został Matt Reeves ("Projekt: Monster", "Wojna o Planetę Małp", "Pozwól mi wejść", który również jest współautorem scenariusza - z Peterem Craigiem.

REKLAMA

Nowy Batman wejdzie do kin 4 marca 2022 roku.

* Zdjęcie główne: twitter.com/mattreevesL

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA